Müftüoğlu canlı yayında açıkladı: Yaptırım olacak!

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan hakem hatalarının ardından basının karşısına geçti.

Müftüoğlu canlı yayında açıkladı: Yaptırım olacak!
Müftüoğlu canlı yayında açıkladı: Yaptırım olacak!
GİRİŞ 22.02.2016 17:06 GÜNCELLEME 22.02.2016 17:37
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Olaylı Galatasaray - Trabzonspor maçının ardından gözler Merkez Hakem Kurulu'na çevrildi. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu düzenlendiği basın toplantısında önemli açıklamaların altına imzasını attı.

"İKİ TANE TRABZONSPOR MAÇI YÖNETTİ, BEĞENİLDİ"

Maçın tamamlanmasının ardından her şeyi takip ettim. Trabzonspor cephesinde yaşanan infialin farkındayız, dün akşam kötü bir hakemlik performansı sergilenmiştir. Trabzonspor'un mağdur olduğunu söyleyebiliriz. Deniz Ateş Bitnel, ilk kez Trabzonspor maçı yönetmiyor. Bu yıl iki kez Trabzon maçı yönetti ve ikisi de kamuoyu tarafından takdir edildi. Özellikle Fenerbahçe maçında gösterdiği performans takdir edildi. Bitnel, bizim hakemlikte değişim öğelerimizden biridir. Potansiyeli yüksek bir hakemdir, daha önce daha zorlu bir karşılaşma yönetmiş hakemi bu maça atanmasından daha doğal bir şey olamaz. Dünkü performans bizi üzmüştür, biz de en az tüm futbolseverler kadar üzgünüz.

"DENİZ ATEŞ BİTNEL'E YAPTIRIM OLACAK"

Üzüntümüz ile kalmayacağız, sorumluluğumuzun farkındayız. Yaptırımlarımız olacaktır.

"BUNDAN SONRA SADACE TRABZONSPOR MAÇLARINDA DEĞİL..."

Maçtan sonra kimseyle görüşmedim, hakemimiz dün hatalar yapmıştır, bu doğrultuda da hakemimize gereken yaptırımları uygulayacağız. Bundan sonra bütün hakemlerimiz sadece Trabzonspor değil tüm maçlarda objektif maçlar yönetecektir.

"SALİH'İN KAHRAMAN OLMASI DOĞRU DEĞİL"

Trabzonspor - Galatasaray maçındaki oyuncuların görüntüsü hoş değil, bu konuda kurulllar gereken cezaları verir. Deniz Ateş Bitnel'in performansının kötü olduğunu belirttim, zamanla yaptırımların ne olduğunu göreceksiniz. Salih Dursun'un dünkü hareketinden dolayı kahraman olmasını doğru bulmuyoruz.

"DÜNKÜ GÖRÜNTÜLERDEN DOLAYI ÜZÜLDÜM"

Bizim en önemli çalışmamız, Türk hakemliğini gençleştirme projesi. Önümüzdeki yıl Süper Lig'de 22 arkadaşımız görev yapacak, bu arkadaşlarımızın bir kısmı tecrübeli, bir kısmı da genç hakemler olacak. Dünkü görüntülerden dolayı üzüldüm, Türk hakemliği adına üzüldüm.

"DEMİRÖREN VE YÖNETİM KURULU ARKAMIZDA"

Sayın başkan Demirören ve yönetim kurulu ile görüştük ve tüm hakemliği için geliştirdiğimiz projenin arkasında olduklarını söylediler. Görev vere vere genç hakemleri kazanmaya çalışıyoruz, yeni yüzlere ihtiyacımız var. Kurul başkanı olarak en son kararı ben veriyorum atamalar konusunda. Kurul kararları en son bana geliyor ve değerlendirmeleri yaparak karar veriyorum.

"GENEL OLARAK HAKEMLERİ BAŞARILI BULUYORUM"

15 yıl Süper Lig'de görev yaptım, 8 aydır da bu görevdeyim. Hakem hataları her dönemde oluyor ama bu dönemde spesifik hatalar çok konuşuldu. Hatalarımız var, bunları kabul ediyoruz ama geçtiğimiz yılki hatalar ile bu yılki hatalar arasında ciddi bir fark yok, bunu istatistikler de söylüyor. Diğer büyük liglerde de aynı hatalar yapılıyor, Süper Lig'de de olabildiğince az hatalar yapılıyor. Dün Leverkusen - Dortmund maçını izledim, orada da birçok hakem hatası oldu. Genel olarak hakemleri başarılı buluyorum.

"DENİZ ATEŞ BİTNELİN GÖZLEMCİ PUANI, BU SEZONUN EN KÖTÜSÜ"

Biz de ceza sistemi yok, hakemimizi dinlendiriyoruz. Başarısız olan hakem, bir süre dinleniyor. FIFA kokartı takılan hakemlerde ilk etapta bir performans düşüklüğü oldu, bende de aynı şey olmuştu. FIFA kokartının ağırlığı, Deniz Ateş Bitnel'i biraz etkili olmuş olabilir, dünkü maçta da bunu fazlasıyla hissetmiş olabilir. FIFA listesini hazırlarken bir takım kurallarımız var, teknik danışmanımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda iki arkadaşı listeden çıkarttık, iki arkadaşımızı ekledik. Deniz Ateş Bitnel'in performans anlamında FIFA kokartını hak ettiğini düşünüyorum. Gözlemci puanını da bu sezonun en kötüsü, 7'nin altında.

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • samsunlu 4 yıl önce Şikayet Et
  Eminim Kuddisi Müftüoğlunun da bu işte parmağı var. Oraya çıkıpta lakayt tavırlar sergilemezdi
  Cevapla
 • Taraftar 4 yıl önce Şikayet Et
  seni ve ağa babalarını Allaha havale ediyorum.Allahınızdan bulun inşaAllah.
  Cevapla
 • Serdar 4 yıl önce Şikayet Et
  yaptırım olacak mı? olamaz... Tff'nin ak pak hakemlerine nasıl olur da yaptırım uygulanır (!). Herkes arkasını kurtarma derdinde. başkan olacak müsvedde de arkayı kurtarmaya çalışıyor, mhk başkanı da öyle, satılmış olan zat da öyle. Ve ne hikmetse tff'nin ak pak hakemleri hep Trabzon aleyhinde hata yapıyor. Trabzon taraftarına çağrım: artık bu sistemden komple çıkarak, lig tv abonelikleri iptal ederek, maça gitmeyerek, spor kanalı izlemeyerek, spor gazetesi almayarak, futbolu "Trabzona karşı, ayak ve kafa ile topa vurmak suretiyle oynanan oyun" tanımını değiştirmenin yolu bu. kardeşler, yoksa bizi sistemlerine figüran yaptı bu at hırsızları, çıkalım lanet olası sistemlerinden...
  Cevapla
 • hamdi 4 yıl önce Şikayet Et
  senin hakemliğini de gördük
  Cevapla
 • Hakem 4 yıl önce Şikayet Et
  Kuddusi hoca istifa et.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle