UEFA Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar ve son 32'ye kalan takımlar

UEFA Avrupa Ligi grup aşaması, 6. ve son haftada oynanan maçlarla sona erdi. Son 32'ye kalan takımlar belli oldu.

UEFA Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar ve son 32'ye kalan takımlar
UEFA Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar ve son 32'ye kalan takımlar
GİRİŞ 13.12.2019 01:54 GÜNCELLEME 13.12.2019 01:55

UEFA Avrupa Ligi grup aşamasının 6. ve son haftası, oynanan maçlarla sona erdi. Son 32'ye kalan takımlar belli oldu.

 

 

Son karşılaşmaların ardından A Grubu'nda Sevilla ve APOEL, B Grubu'nda Malmö ve Kopenhag, C Grubu'nda Basel ve Getafe, D Grubu'nda LASK ve Sporting Lizbon, E Grubu'nda Celtic ve Cluj, F Grubu'nda da Arsenal ve Eintracht Frankfurt, G Grubu'nda Porto ve Glasgow Rangers, H Grubu'nda Espanyol ve Ludogorets, I Grubu'nda Gent ve Wolfsburg, J Grubu'nda Medipol Başakşehir ve Roma, K Grubu'nda Braga ve Wolverhampton, L Grubu'nda da Manchester United ve AZ Alkmaar, son 32 turuna yükseldi.

İşte UEFA Avrupa Ligi'nde günün sonuçları

 

 

A Grubu

APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Sevilla (İspanya): 1-0
Karabağ (Azerbaycan) - Dudelange (Lüksemburg): 1-1

B Grubu

Kopenhag (Danimarka) - Malmö (İsveç): 0-1
Dinamo Kiev (Ukrayna) - Lugano (İsviçre): 1-1

C Grubu

Basel (İsviçre) - Trabzonspor: 2-0
Getafe (İspanya) - Krasnodar (Rusya): 3-0

D Grubu

LASK (Avusturya) - Sporting Lizbon (Portekiz): 3-0
PSV (Hollanda) - Rosenborg (Norveç): 1-1

E Grubu

Cluj (Romanya) - Celtic (İskoçya): 2-0
Rennes (Fransa) - Lazio (İtalya): 2-0

F Grubu

Standard Liege (Belçika) - Arsenal (İngiltere): 2-2
Eintracht Frankfurt (Almanya) - Vitoria (Portekiz): 2-3

G Grubu

Glasgow Rangers (İskoçya) - Young Boys (İsviçre): 1-1
Porto (Portekiz) - Feyenoord (Hollanda): 3-2

H Grubu

Espanyol (İspanya) - CSKA Moskova (Rusya): 0-1
Ludogorets (Bulgaristan) - Ferencvaros (Macaristan): 1-1

I Grubu

Wolfsburg (Almanya) - Saint-Etienne (Fransa): 1-0
Gent (Belçika) - Olexandriya (Ukrayna): 2-1

J Grubu

Borussia Mönchengladbach (Almanya) - Medipol Başakşehir: 1-2
Roma (İtalya) - Wolfsberger (Avusturya): 2-2

K Grubu

Wolverhampton (İngiltere) - Beşiktaş: 4-0
Slovan Bratislava (Slovakya) - Braga (Portekiz): 2-4

L Grubu

Manchester United (İngiltere) - AZ Alkmaar (Hollanda): 4-0 
Partizan (Sırbistan) - Astana (Kazakistan): 4-1

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR