Trabzonspor'dan taraftarlarına uyarı

Trabzonspor Kulübü, Spor Toto Süper Lig'de yarınki Galatasaray maçı öncesi taraftarlarına uyarıda bulundu.

Trabzonspor'dan taraftarlarına uyarı
Trabzonspor'dan taraftarlarına uyarı
GİRİŞ 17.03.2017 12:22 GÜNCELLEME 17.03.2017 12:22

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA talimatları gereği stadyumlarda meşale yakmak, stadyumlara yanıcı, yakıcı maddeler sokmak, sahaya konfeti, su şişesi ve benzeri maddeler atmak, koltuk kırmak, merdiven boşluklarına oturmak ve kötü tezahüratta bulunmak kesinlikle yasaktır." denildi.

Daha önceki müsabakalarda taraftarların rakip takımlara yönelik kötü tezahüratlarının, kulübün ciddi oranda ceza ödemesine neden olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu cezalar her tekrarda katlanarak artmakta ve sonuç olarak daha da ağır boyutlara ulaşmaktadır. Ayrıca bu cezaların kulübümüze getireceği zararların yanı sıra sebebiyet verenler de yasa gereği maddi ve manevi çok ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklardır."

Açıklamada, taraftarlara, yoğunluk nedeniyle erken ve toplu taşıma araçları kullanarak stada gelmeleri önerisinde bulunularak, şunlar kaydedildi:

"Takımımızın Galatasaray ile oynayacağı müsabaka için yarın saat 15.30'dan itibaren hem ilçelerden (belediye binalarının önü) hem de şehir merkezinden (Trabzon Barosu önü) otobüs seferleri düzenlenecektir. Maça gösterilen büyük ilgi sebebiyle taraftarlarımızın stadyum çevresinde özel ve resmi güvenlik güçlerinin trafik yönlendirmelerine uyması büyük önem taşımaktadır. Tüm taraftarlarımızdan, konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve takımımızı maç boyunca centilmence desteklemelerini bekliyoruz."

ETİKETLER
Trabzonspor
YAZDIR