Filenin Sultanları olimpiyatlar için sabırsız

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, olimpiyatlara ilk kez katılma hakkı elde eden (A) Milli Kadın Voleybol Takımı'nın, Londra'ya gitmek için sabırsızlandığını belirtti.

Filenin Sultanları olimpiyatlar için sabırsız
Filenin Sultanları olimpiyatlar için sabırsız
GİRİŞ 23.07.2012 13:22 GÜNCELLEME 23.07.2012 13:22

Erol Ünal Karabıyık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takımın, olimpiyatlara hazır olduğunu ifade etti.

Milli takım oyuncularının, olimpiyatlarda başarılı olmayı çok istediğini dile getiren Karabıyık, şunları kaydetti:

''Takımda büyük bir sabırsızlık var. Londra'ya gidip bir an önce rakiplerle karşılaşmak istiyorlar. Ben sporcularımızdan daha sakinim. Büyük bir heyecan duymuyorum. Çünkü takım, yapacağını olimpiyatlara katılma hakkını elde etmek suretiyle yaptı. Sporcuların ellerinden geleni yapacaklarından da endişem yok. İyi bir hazırlık dönemi geçirildi. Hem fizyolojik hem teknik hem taktik hem de psikolojik açıdan hazırlar. Başarılı olmayı çok istediklerini biliyorum. Öyle düşününce de içim rahat oluyor.''

Takımı motive etmek için ekstra bir şeye ihtiyaç duymadıklarını ifade eden Karabıyık, ''Takımın içsel motivasyonu üst düzeyde. Bu bakımdan hiçbir endişe duymuyorum. İçimde bir umut var. İçimde iyi şeyler olacak diye bir inanç var. Bunun gönül rahatlığı var üzerimde'' dedi.

-''Bütün takımları yenebilecek güçteyiz''

Karabıyık, Londra'da çok zorlu rakiplerle mücadele edeceklerini vurgulayarak şöyle konuştu:

''İtiraf etmek gerekirse öbür grupta olmamızı arzu ederdim. Diğer gruba baktığımızda Büyük Britanya'nın, Cezayir'in, Dominik Cumhuriyeti'nin olduğu bir grupta yer almak isterdik. Rusya, İtalya, Japonya da o grupta tanıdığımız ekiplerdi. Diğer grupta olmayı tercih ederdim ama yas tutacak ve teslim olacak halimiz yok. Bütün takımları yenebilecek güçteyiz.''

Grupta Brezilya ve ABD'nin ön plana çıktığını dile getiren Karabıyık, ''Kendi grubumuza baktığımızda sanki Brezilya ve ABD diğer takımlara göre bir adım daha önde gibi duruyor. Ama bu gruptaki bütün takımlar birbirini yenebilecek güçte. Bizim onları, onların da bizi yenmemesi için bir sebep yok. Önemli olan maç günü hangi takımın sahaya ne yansıtacağı. Buna bağlı olarak değişecek sonuç'' ifadelerini kullandı.

-''Sporcular ciddi bir arkadaşlık içindeler''-

Erol Ünal Karabıyık, milli takımdaki arkadaşlık ve dayanışma ortamının üst seviyede olduğunu da vurguladı.

Karabıyık, takımdaki uyumla ilgili olarak, şunları kaydetti:

''Genelde çok sayıda insanın bir arada olduğu insan topluluklarında problemler yaşanır. Ancak o problemlerin büyük bir bölümü de hedefsizlikten ve boşluktan kaynaklanır. Bizim takımımızın bugün itibariyle, fertlerinin tamamı ne istediklerini biliyorlar. Hedeflerini biliyorlar ve boşlukları yok. Boş kaldıkları zamanda dahi olimpiyatları düşünüyorlar. Bütün sporcular ciddi bir arkadaşlık ve takım kardeşliği içerisindeler. Ben takımla gurur duyuyorum. Bu takımın bir parçası olduğum içinde mutluyum.''

-''Neslihan'a yakıştı''-

Karabıyık, Londra Olimpiyat Oyunları'nda Türk kafilesi adına, ay-yıldızlı bayrağı taşıyacak milli voleybolcu Neslihan Darnel ile gurur duyduklarını söyledi.

Türk olimpiyat kafilesinin bayrağını voleybol branşından bir sporcununu taşıyacak olmasının, kendisini çok mutlu ettiğini belirten Karabıyık, şöyle konuştu:

''Bütün dünyanın çok yakından tanıdığı ve ülkemizin 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı içinde Türkiye'nin yüzü olarak seçilen Neslihan'ın bayrağı taşıması, çok normal bir durum. Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından Neslihan, voleybol kahramanlarından birisi olarak seçildi. Bu gururu yaşayan, dünyada çok az sporcudan birisi. 2006 ve 2010 Dünya Şampiyonaları'nın en skorer oyuncusu. Dünyada çok yakından tanınan bir spor elçimiz Neslihan. Kendisine o bayrak çok yakışacak. Neslihan'ın bayrağı taşıması milli takımımıza da olimpiyat kafilemize de yakışacaktır''

-Eda Erdem: ''İnancımız madalya alacağımız yönünde''-

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncularından Eda Erdem ise, olimpiyatlara katıldıkları için heyecan ve gururu bir arada yaşadıklarını ifade etti.

Eda Erdem, 52 yıl aradan sonra bir Türk takımının, takım sporlarında olimpiyatlara katılıyor olmasının büyük mutluluk verici olduğunu belirtti.

Olimpiyatlarda (B) Grubu'nda ABD, Çin, Güney Kore, Brezilya ve Sırbistan gibi zorlu rakiplerle karşılaşacaklarını hatırlatan Eda, şunları söyledi:

''Kağıt üzerinde gerçekten zor bir gruba düştük. Ama bu durum bizim için avantaj olacaktır. Hepimizin inancı madalya alacağımız yönünde. Grubumuzdaki takımların hepsiyle Grand Prix döneminde oynadık. Seviyelerini, bizim ne durumda olduğumuzu gayet iyi biliyoruz.''

-''Rakiplerimiz bizden korkuyor''-

Milli voleybolcu, saha içindeki performanslarının önemli olduğunu vurgulayarak, ''Olimpiyatlara ilk kez katılıyor olmak dezavantaj oluşturur mu?' şeklindeki soruyu, şöyle yanıtladı:

''Yabancısı olduğumuz bir turnuva olduğu için ilk kez katılıyor olmamızın dezavantaj oluşturup oluşturmayacağını bilmiyorum. Oynadığımız ekipler yabancı değil, sadece turnuva yabancı. Saha içinde oynanan voleybol tamamen önemli olacak. Biz yeni bir jenerasyonuz, yeni bir ekibiz. Her geçen sene başarı yakalıyoruz. Bu da rakiplerimizin gözünde biraz korku oluşturuyor. Aldığımız duyumlarda bu yönde. Biz tamamıyla hedefi olan bir ekip olarak Londra'ya gidiyoruz''

-''Eşim beni çok destekliyor''-

Henüz 1 yıllık evli olan ve yoğun tempodan dolayı evde fazla vakit geçiremediğini belirten Eda Erdem, ''Uzun süreli kamplar ve maçlar döneminde evden ayrı kalmak çok kötüydü. Eşim, beni çok destekliyor. Grand Prix dönemi zor oldu, 1 ay ayrı kaldık. Ama Grand Prix'nin Sırbistan ayağına beni desteklemeye geldi. Beraber vakit geçirdik. Bu bana moral oldu. Eşim programını bana göre ayarlıyor. Desteğini her zaman hissediyorum. Zaten böyle olduğu için beraberiz'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL