Derbi öncesi Galatasaray'dan radikal karar!

Galatasaray sezon başında radikal bir karar aldı, bundan böyle başarının hedefe göre taçlandırılması kararlaştırıldı.

Derbi öncesi Galatasaray'dan radikal karar!
Derbi öncesi Galatasaray'dan radikal karar!
GİRİŞ 19.10.2017 10:32 GÜNCELLEME 19.10.2017 10:34

Fenerbahçe derbisi yaklaştı, Galatasaray dev karşılaşma için ekstra prim verecek mi?” sorusu ortaya çıktı. Bugüne kadar iki taraf da, futbolcularını teşvik etmek amacıyla primleri katlamış, futbolcuların motivasyonunu yükseltmek için özel primler koymak, alışkanlık haline gelmişti.

Sonunda olabilir

Bu sorunun cevabı aranırken, sarı-kırmızılıların radikal bir karar aldığı ortaya çıktı. Cim-Bom’da bırakın özel primi, normal primler bile kaldırılmıştı. Son yapılan sözleşmelere konan, “Puana göre bonus” maddesi gereğince oyuncular zaten, belli bir ödeme alıyor. Bunun üzerine galibiyet için bir prim daha verilmiş olsa, birçok oyuncu çifte kazanç elde edecekti.

Galatasaray Yönetimi hem bunun önüne geçmek hem de sadece Fenerbahçe derbisinin değil, her maçın kendileri açısından önemli olduğunu göstermek için böyle bir kararı uygulamaya koydu. Ancak sarı-kırmızılılar, sezon sonunda şampiyonluk durumunda futbolculara özel prim verme konusunu gündeme alabilecek. Sarı-kırmızılı yönetimin oyunculara yapılan ödemeler noktasında büyük hassasiyet gösterdiği, primlerin ise kulübe ek yük getirdiği vurgulandı.

KAYNAK: MİLLİYET
YAZDIR