Mısırlı futbolculardan o filme anlamlı tepki

Mısır'ın en büyük iki futbol takımı el-Zemalik ve el-Ehli futbolcuları, Hz. Muhammed(S.A.V)'e hakarete yeltenen filmi protesto etmek için 'Annem, babam sana feda olsun' ifadelerinin yazılı olduğu tişört giydi.

 • GİRİŞ18.09.2012 14:09
 • GÜNCELLEME18.09.2012 15:14
Mısırlı futbolculardan o filme anlamlı tepki

Mısır'ın en büyük iki futbol takımı el-Zemalik ve el-Ehli futbolcuları, Hz. Muhammed(S.A.V)'e hakarete yeltenen filmi protesto etmek için ''Annem, babam sana feda olsun'' ifadelerinin yazılı tişört giydi.

Afrika Şampiyonası kapsamında Mısır'ın iki güçlü takımı arasında İskenderiye kentindeki Burc el-Arap stadyumundaki futbol karşılaşmasında Zemalik ve Ehli takımlarının oyuncuları ''Annem, babam sana feda olsun'' ifadelerinin yazılı olduğu tişörtler giyerek Müslümanların Masumiyeti isimli ABD yapımı filmi protesto etti.

Afrika Futbol Federasyonu (CAF), Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) tarafından dini anlam içeren sembollerin yasaklanması sebebiyle oyuncuların, maç esnasında tişörtleri giymesine izin vermedi. Üzerine siyah renkli baskı yazı bulunan beyaz tişörtle maç öncesi sahaya çıkan futbolcular, maç başlamadan soyunma odalarına giderek takım formalarını giyerek maça çıktı.

Yorumlar2

 • aziz taşkent 5 yıl önce Şikayet Et
  onurlu bir tepki. nufusunun % 99'u müslüman olan ve hiç bir islam ülkesini beğenmeyen bizlerde ise tık yok. büyük günde herkes hesabını verecek.
  Cevapla
 • Mehmet KILIC 5 yıl önce Şikayet Et
  aynen. anam babam sana feda olsun allah'ın rasulü. nebiler nebisi.
  Cevapla Toplam 15 beğeni
Sonraki Haber