UEFA Putin'e küfürü resmi hesabında yayınlandı!

UEFA EURO 2016 resmi Twitter hesabı, takipçileriyle paylaştığı Türk taraftarın, Putin'e küfreden kullanıcı adı nedeniyle özür diledi.

 • GİRİŞ15.12.2015 13:40
 • GÜNCELLEME15.12.2015 20:30
UEFA Putin'e küfürü resmi hesabında yayınlandı!

Ülkemizin de katıldığı EURO 2016 kuralarında eşleşmelerin belli olmasının ardından UEFA çeşitli etkinlikler yapmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de EURO 2016 resmi Twitter hesabından yapılan 'Takımını Destekle' organizasyonuydu.

Putin'e küfür

Bu organizasyon için kullanıcılardan #SupportYourTeam (Takımını destekle) hashtag'ini kullanarak destekledikleri takımları yazmasını isteyen UEFA, hashtagli tweeti atan kullanıcılardan bir tanesini rastgele seçip kullanıcı adıyla tweet atıyor. Örneğin '[Kullanıcı Adı] Türkiye'yi destekliyor' şeklinde tweet atan UEFA, bir Türk kullanıcı adı nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı.

Hatasını 7 saat sonra fark etti

Hesabının adında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e küfür eden bir Türk kullanıcıyı #SupportYourTeam hashtagiyle paylaşan UEFA, hatasını saatler sonra fark edebildi.

Yaptığı büyük hatayı yaklaşık 7 saat sonra fark eden @UEFAEURO bir açıklama yaparak 'Taraftar etkinliğinde yer alan saldırgan ve tatsız kullanıcı adları nedeniyle özür diliyoruz. Etkinlik kapatıldı.' denildi.

KAYNAKMİLLİYET

Etiketler

Yorumlar11

 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Uefa bile rusyanın haksız olduğu,buna layık olduğu bilincinde.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah kabul etsin
  Cevapla
 • nawajo 2 yıl önce Şikayet Et
  Afiyet olsun.....
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ne yazmış 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne yazmış
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • snnylc 2 yıl önce Şikayet Et
  kim yapmışsa yanlış yapmış. siyaset siyasetçilerin işi. cumhurbaşkanımız gerekli sözleri söylüyor. onun dışında her kafadan bir ses çıkması yanlış. rusyada yaşayan çok türk var. bu onları zora sokar. yapılmaması gerekir
  Cevapla Toplam 19 beğeni
 • turkuaz 2 yıl önce Şikayet Et
  ruslar bizim cumhurbaskanimiza kufur ediyor kimse ozur dilemiyor
  Toplam 37 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber