TTF Seyithan Akbalık için mevlit okuttu

Türkiye Tekvando Federasyonu (TTF) tarafından Mısır'daki Afrika Kupası müsabakasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden milli sporcu Seyithan Akbalık için mevlit okutuldu.

TTF Seyithan Akbalık için mevlit okuttu
TTF Seyithan Akbalık için mevlit okuttu
GİRİŞ 24.02.2014 00:02 GÜNCELLEME 24.02.2014 00:02

Alanya'da düzenlenen Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonası'nın ikinci gününde TTF Mısır'daki Afrika Kupası müsabakasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden milli sporcu Seyithan Akbalık için mevlit okuttu. Gün içerisinde Emine Özmüftüoğlu Camii bahçesinde tatlı dağıtılarak mevlit okutuldu.

Müsabakaların bitiminden sonra Camiye giden sporcular ve TTF yetkilileri Seyithan Akbalık için dua etti. Mevlitte tatlı dağıtan TTF Genel Koordinatörü Süleyman Erçin, hayatını kaybeden milli sporcu Seyithan Akbalık'ın, ailesine ev alma hayalini gerçekleştirmek için federasyon olarak 'Seyithan'ın hayali bizim hayalimizdir' adlı bir kampanya başlattıklarını söyledi.

MÜSABAKALAR DEVAM DEVAM EDİYOR

Atatürk Spor Salonu'nda devam eden müsabakaların ikinci gününde erkekler 58 kiloda Fuatcan Aldemir birinci, Serkan Balcı ikinci olurken, Hüseyin Bezici ile Görkem Sezer üçüncülüğü paylaştı. Bayanlar 49 kiloda İpek Çidem birinci, Seda Koçak ikinci olurken, Makbule Nur Korucu ile Esra Gül üçüncülüğü paylaştı. Bayanlar 73 kiloda birinciliği Şule Yılmaz alırken, Yaprak Eriş ikinciliği aldı. Nur Cemre Kaymak ile Songül Dinç üçüncülüğü paylaştı.

Yarın erkeklerde 54 ve 87 kilo, bayanlarda da 53 kiloda müsabakalar devam edecek.

ETİKETLER
tekvandocu akbalık
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL