Beşiktaş'tan TFF'ye şampiyonluk talebi!

Beşiktaş, Galatasaray'ın şampiyonluğuyla sonuçlanan 1986-1987 sezonunun şampiyonluğunun kendilerine verilmesi için TFF'ye başvurdu.

Beşiktaş'tan TFF'ye şampiyonluk talebi!
Beşiktaş'tan TFF'ye şampiyonluk talebi!
GİRİŞ 13.03.2020 17:09 GÜNCELLEME 13.03.2020 17:54
Bu Habere 304 Yorum Yapılmış

Beşiktaş Kulübü, 1986-87 sezonunda, Denizlispor maçında teşvik primi yapıldığı ve doping kullanıldığı gerekçesiyle, maçın 3-0 hükmen Beşiktaş lehine tescil edilip, 86-87 sezonunun şampiyonunun Beşiktaş olarak tescil edilmesini talep etti.

İşte Beşiktaş'tan yapılan o açıklama;

TFF'ye tescilli Teknik Direktör Mesut Bakkal, yazmış olduğu 'Mesut Bir Adamın Hikayesi' isimli kitapta, 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş müsabakasında kendisinin ve Denizlispor oyuncularının tamamının açıkça teşvik primi aldığını ve ayrıca söz konusu müsabakada oynayan Denizlisporlu oyuncuların tamamının doping içeren madde kullandığını itiraf etmiştir.

TFF Futbol Disiplin Talimatı'nın 56. maddesinde belirtildiği üzere, bir müsabakanın sonucunu veya sürecini hukuka ve spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek yasaktır. Teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır. Ayrıca performans artırıcı ilaç almak suretiyle doping kuralı da açıkça ihlal edilmiştir.

Söz konusu açıklamalar utanç verici olmakla birlikte, hukuken soruşturma ve kovuşturma imkanının halen bulunması nedeniyle TFF'nin ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz.

Bugün TFF'ye gönderilen ve ekte yer alan dilekçemiz ile;

. 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş – Denizlispor müsabakasının Kulübümüz lehine 3-0 hükmen galibiyet ile tescil edilmesini,

. 1986-1987 sezonuna ilişkin lig tescilinin iptali, sıralamanın yeniden düzenlenerek söz konusu geçerli olan averaj kurallarının da dikkate alınarak 1986-1987 Süper Lig Şampiyonu olarak Kulübümüzün tescil edilmesini,

. Mesut Bakkal isimli teknik direktör hakkında TFF Talimatları'nın ilgili hükümlerince sürekli hak mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini,

. İlgili müsabakada teşvik primini veren kulüp ve teşvik alan kulübün yöneticileri, müsabakada yer alan ve halen futbol ailesi içerisinde bulunan ilgili kulübün teşvik primi ve doping maddesi alan futbolcuları, teknik adamlarının tespit edilip sürekli hak mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini talep ediyoruz.

Saygılarımızla

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 304
 • seyit 4 ay önce Şikayet Et
  Şerefli 2.cilik herzaman şereflidir fakat şikeyle alınan şampiyonluklar bir gün ortaya çıkaçaktır.1992-1993 sezonunda galatasarayın Ankaragücünü 8-0 yenmeside bir şikedir. Beşiktaş'ın şerefli 2.liği şampiyonluktan daha önemlidir.
  Cevapla
 • Servet 4 ay önce Şikayet Et
  Aynen haklisin. Ankaragücünün basinda besiktasli samed aybaba vardi, yanin besiktasi kendi adami satti güldürmeyin beni
  Cevapla
 • Saim 4 ay önce Şikayet Et
  Çok komik bir başvuru Beşiktaşta hukukçu yok mu?
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Beşiktaş Alıştı Bedava şampiyonluklara?
  Cevapla
 • Hüsnü Özkara 4 ay önce Şikayet Et
  Ne ağlak bir takım çıktı bunlar sahada kazanamayınca masada ağlayarak kazanıyorlar beleşciler
  Cevapla
 • ali cengiz 4 ay önce Şikayet Et
  düşürün galtasayarı küme. bi daha şike yapıyorlar mı bakın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle