TFF resmen açıkladı! O lig kaldırıldı...

TFF, Türk futboluna beklenen katkıyı sağlamadığı için U21 Ligi'nin resmen kaldırıldığını açıkladı.

TFF resmen açıkladı! O lig kaldırıldı...
TFF resmen açıkladı! O lig kaldırıldı...
GİRİŞ 04.07.2019 15:23 GÜNCELLEME 04.07.2019 16:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

 

 

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Süper Lig kulüplerinin altyapı sorumluları, 3 Ağustos 2018 tarihinde TFF tarafından 2018-2019 sezonunda son kez düzenleneceği duyurulan U21 Ligi'nin durumunu gözden geçirmek için bir araya geldi.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıya TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Altıntop ve Hasan Akıncıoğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Futbol Gelişim Direktörlüğü ve Genç Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin, Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Çağrı İlk ile kulüp temsilcileri katıldı.

 

 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Türk futboluna beklenen katkıyı sağlayamadığı gerekçesiyle U21 Ligi'nin kaldırılması kararının doğru olduğu dile getirildi ve ligin oynanmaması konusunda görüş birliğine varıldı. Bunun yanı sıra  TFF ve Kulüpler Birliği'nin, bu ligin yerini dolduracak alternatif organizasyonlar üzerinde çalışma yapması kararlaştırıldı.

Ayrıca TFF'nin antrenör eğitimi ve Grassroots konularında kulüplere danışmanlık hizmeti vereceği bilgisi kulüp temsilcilerine aktarıldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • erkan 7 ay önce Şikayet Et
  bu kafayla bizim futbol çok ilerler
  Cevapla
 • Gurbetci 7 ay önce Şikayet Et
  Bu apacik tffnin basarisiligidir. 21yas ligi kaldiriliyorsa a takimda forma sansi bulamayan genclerimiz bu ligte kendilerini ispatlaya biliyordu. Demirorenle baslayan darbe acaba halen devam ediyormu? Cok suphelerim var. Turk futbolunu bitirmek istiyolar sanki.
  Cevapla
 • oğuz 7 ay önce Şikayet Et
  komik düzelteceklerine kaldırıp atıyorlar kolay yolları deniyorlar bunlardan yönetici olmaz yazık
  Cevapla