Süper Lig ekibinden Erdoğan'ın çağrısına destek!

MKE Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu, son dönemde Türkiye'ye karşı yürütülen ekonomik saldırılara ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdi.

Süper Lig ekibinden Erdoğan'ın çağrısına destek!
Süper Lig ekibinden Erdoğan'ın çağrısına destek!
GİRİŞ 14.08.2018 18:00 GÜNCELLEME 14.08.2018 18:00
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de iktidarı zorla değiştirmek isteyen hainlerin 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulundukları, yüce Türk milletinin muhteşem bir direnişle bu hain darbe girişiminin gerçekleşmesine izin vermediği belirtilerek, "Hain darbe girişimi ve alçakça kalkışmayla başarıya ulaşamayanlar Türkiye'ye ekonomik saldırı başlatmışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Ekonomik tetikçilere vereceğimiz en güzel cevap, işimize dört elle sarılmak olacaktır. Daha çok üreteceğiz, daha çok ihraç edeceğiz, daha çok istihdam oluşturacağız' diyerek milli bir refleks göstermiştir." ifadelerine yer verildi.

"MKE Ankaragücü Spor Kulübümüzün amblemi asaleti ve vatanı müdafaayı simgelemektedir. Gün, ülkemiz ekonomik saldırı altındayken birlik olma günüdür. Gün, ülkemiz ekonomik saldırı altındayken vatanı müdafaa etme günüdür." denilen açıklamada, şu görüşler aktarıldı:

"MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği 'Milli Refleksi' destekliyor, kulüp olarak üretimden yana sportif çalışmaları hızlandırıp, altyapısı ve yetiştireceğimiz yerli futbolcularla milli ekonomiye katkı sağlayacak bir yapıya kavuşmayı hedefliyoruz. Bunun sağlanabilmesi için yabancı futbolcu sayısına kısıtlama getirilmesini diliyoruz. Yabancı futbolcu almak için milyonlarca döviz ve paramız dışarıya gidiyor. Oysaki yabancı oyuncu sayısına kısıtlama getirilse, enerjimizi ve ekonomimizi altyapılarımıza harcayabilsek, bu uygulama hem Türk futbolunun uluslararası arenada yükselişine, hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır."

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde tüm kulüplerin altyapı hamlesi yapmaya davet edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"MKE Ankaragücü Spor Kulübü, kurulduğu günden bugüne her zaman övünerek belirttiğimiz gibi kuruluş felsefesine uygun hareket etmiştir ve etmeye de devam edecektir. Türk sporuna kazandırdığımız birbirinden yetenekli ve başarılı sporcuları yetiştirmek ve üretime katkı yapmak için yabancı sayısına kısıtlama getirilmesi dileğimizi yineliyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • ERKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Bravo helal olsun bir kayserili olarak tebrik ediyorum. Ülkemizin saldırı altında olduğu şu dönemde böyle haberleri duymak insanı gururlandırıyor.
  Cevapla
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  vatandas doviz bozduruyor siz hic futbolcularin doviz bozdurdugunu gordunuzmu
  Cevapla
 • halk 1 yıl önce Şikayet Et
  yabancı tamamen yasaklanmalı,buyuk kuluplerın Yahudilere milyonlarca dolar ödemeye parası var ,devlete vergi ödemeye para yok
  Cevapla
 • erhan 1 yıl önce Şikayet Et
  adam derdi sadece yabancı sınırlaması destek yokki parası olsa oda yerliye 5milyon vireceğine 2milyona daha kaliteli yabancı alır. Sadece basit bir blöf
  Cevapla
 • Orhan Aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  Federasyon yabancı futbolcu kuralını gözden geçirsin ve kademeli olarak sınırlamaya gitsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle