Filenin Sultanları İtalya'ya gitti

(A) Milli Kadın Voleybol Takımı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları hazırlıkları kapsamında katılacağı Alassio Turnuvası için İtalya'ya gitti.

Filenin Sultanları İtalya'ya gitti
Filenin Sultanları İtalya'ya gitti
GİRİŞ 12.07.2012 13:27 GÜNCELLEME 12.07.2012 13:29

''Filenin Sultanları''nın Atatürk Havalimanı'ndan İtalya'nın Cenova kentine hareketinden önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan milli oyuncu Gizem Güreşen, olimpiyatlar öncesi son turnuvalarına katılacaklarını hatırlatarak, geride kalan süreyi en iyi şekilde değerlendireceklerini söyledi.

Gizem, olimpiyatlardan en iyi dereceyle döneceklerine inandıklarını da belirterek, ''Son eksiklerimizi de tamamlayarak olimpiyatlara en iyi şekilde gitmeye çalışacağız. Olimpiyatlara kalan her takım çok güçlü. Biz elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Zaten çoğuyla karşılaştık. Olimpiyatlarda da nelerle karşılaşacağımızı biliyoruz. Eksikliklerimizi gördük, bunları gidererek, oraya en iyi şekilde gidip, en iyi dereceyi alıp, geleceğiz. Önemli olan olimpiyatlara gitmekti ama bir de derece alırsak ne mutlu bize'' şeklinde konuştu.

Türkiye'de uzun yıllardır en istikrarlı sporun 'kadın voleybolu' olduğunu savunan milli voleybolcu Naz Aydemir ise şunları söyledi:

''Başarılarımız on yılda bir gelmiyor. 2-3 yılda bir hatta her yıl arka arkaya dereceler geliyor turnuvalarda. Bunun sonucunda da dünya klasmanında yükseliyoruz. Olimpiyatlardan sonra daha da yükseleceğimize inanıyorum. Çünkü biz gerçekten iyi bir takımız. Artı, dünya devleri diye adlandırılan ülkelerle başa baş maçlar yapıyoruz ve onları yenebiliyoruz.''

-Rusya ve İtalya'yla maç-

''Filenin Sultanları'', Alassio Turnuvası'nda ev sahibi İtalya ve Rusya ile karşılaşacak. Milliler, yarın Rusya ile ilk maçını oynayacak. Türk Milli Takımı, bu maçı kazanması durumunda 15 Temmuz Pazar günü, kaybetmesi halinde ise 14 Temmuz Cumartesi günü İtalya ile karşı karşıya gelecek.

Antrenör Marco Aurelio Motta yönetimindeki (A) Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Gizem Güreşen, Ergül Avcı, Polen Uslupehlivan, Bahar Toksoy, Özge Kırdar Çemberci, Gözde Sonsırma, Naz Aydemir, Güldeniz Önal, Eda Erdem Dündar, Neslihan Darnel.

KAYNAK: AA