Timsah Arena'nın inşaatı canlı yayınlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyumun kaba inşaatında fiziki gerçekleşme yüzde 70’lere ulaşırken, belediye bünyesindeki yazılım geliştiriciler tarafından altyapısı hazırlanan çalışma ile stadyum inşaatı kesintisiz canlı olarak internet üzerinden yayınlanıyor.

Timsah Arena'nın inşaatı canlı yayınlanıyor
Timsah Arena'nın inşaatı canlı yayınlanıyor
GİRİŞ 14.06.2012 18:33 GÜNCELLEME 15.06.2012 01:43
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyumun kaba inşaatında fiziki gerçekleşme yüzde 70’lere ulaşırken, belediye bünyesindeki yazılım geliştiriciler tarafından altyapısı hazırlanan çalışma ile stadyum inşaatı kesintisiz canlı olarak internet üzerinden yayınlanıyor.

    İnşaatın kısa zamanda tamamlanması için çalışmaların gece de sürdürülmesi amacıyla inşaat alanının çevresi aydınlatıldı. Gece gündüz ayrımının ortadan kaldırıldığı inşaat alanında 14’ü mühendis, toplam 180 personel, 2 vardiya halinde 24 saat aralıksız çalışıyor. İnşaat sahasına kurulan betan santrali sayesinde beton dökme işlemlerinde de zamandan kazanılıyor.

    Velodromda 68 x 105 metre saha alanı, 283 x 212 metre kabuk ölçüleri bulunan 3 kat, 2 bodrum katı ve 1 platform katı olmak üzere toplamda 6 kat olarak yaklaşık 179 bin 611 metrekare betonarme inşaat alanı içeren Bursa Büyükşehir Stadyumu 8 bloktan oluşuyor. 45 bir seyirci kapasiteli stadyumda 207 engelli koltuğu buluyor.

    Kapalı otopark 652 araç ve 2 otobüse hizmet verirken, daha sonraki ihalede planlanan çevre tanzimi ile beraber açık alan dahil olmak üzere toplam 1562 araç ve 256 otobüse hizmet verecek 96 bin 151 metrekare otopark alanı oluşturulacak.

    Dünyada takımın simgesiyle projelendirilen ve ender stadyumlardan biri olan Büyükşehir Stadyumu'nun çatısı Bursaspor’un simgesi olan ‘timsah’ görümünde olacak. Toplam 4 bin 484 metrekare alana sahip 72 adet locanın bulunacağı stadyumda 60 adet turnike ve 84 adet stat giriş kapısı yer alacak.

    Bursa’nın en önemli anıtsal yapılarından biri olan ve özellikle Bursasporlu taraftarların merakla beklediği stadyum inşaatı, altyapısı Büyükşehir Belediyesi’nin yazılımcıları tarafından hazırlanan çalışma ile web ortamında 24 saat kesintisiz canlı yayınlanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin video portalı video.bursa.bel.tr adresinde yeni bir sayfa açılırken, inşaatta devam eden çalışmaların anlık olarak izlenmesine olanak sağlandı.

    'http://video.bursa.bel.tr/canli-yayin' adresinden izlenebilecek canlı yayınlar, henüz bir haftalık test yayınına rağmen büyük ilgi gördü. Bu süre içinde 13 bin 800 kişi stadyum inşaatını izledi. Öte yandan şehrin bazı önemli noktalarının da anlık görüntüleme sisteme ile internet üzerinden izlenmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

    Stadyum gibi büyük projelerin ancak 150 yılda bir kentlerin gündemine geldiğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, böyle bir yatırımın kendilerine nasip olmasının gururunu yaşadıklarını kaydetti. Bursa’nın en prestijli projelerinden birinin inşa edildiğini vurgulayan Başkan Altepe, şöyle konuştu:

    “Böylesine onur veren bir projenin bizim hizmet dönemimizde yatırım programına alınmış olması, bizler adına gurur verici. Stadyum inşaatı, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle devam ediyor. Yoğun çalışma temposunun hızını daha da artırarak, inşaatı belirlenen sürede bitirmeyi hedefliyoruz.

    Yapımı büyük hızla ilerleyen kaba inşaatın yüzde 70’lik bölümü tamamlandı. Gerek Bursa içinde gerekse başka illerde herkes bize stadyum inşaatını soruyor. Artık Velodroma gitmeden inşaatı görme imkanı sağlandı. Merak eden vatandaşlarımız, evlerinde, işlerinde, ofislerinde istedikleri zaman belediyenin sitesine girip, inşaatın hangi aşamaya ulaştığını rahatlıkla görebilecek.”

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 5
 • Seda Seda 7 yıl önce Şikayet Et
  hayırlı olsun :). bursa spor ve türk futboluna hayırlı olsun.yeni ve şık mimari ile yapılan stadlarımız çok güzel.birde stadlar içerisindeki holigonlara çözümler bulunsa süper olacak.biz bayanlarda gönül rahatlığı ile derbi maçlara bile gitmek istiyoruz.ama her maçta mutlaka taşkınlık yapanlar sürekli küfürlü tezahürat yapanlar yüzünden evimizde izlemek zorunda kalıyoruz.
  Cevapla
 • RAMAZAN 7 yıl önce Şikayet Et
  bende bir kulüp kursam... . arkadaşlar benim evim yok madem devlet artık kulüplerin stadlarını yapmaya başladı mahalle takımı kurayım sonra devlete başvuru yapıp önce evimi yaptırsam olmazmı..en azından benim vergilerimle yapılan bir evim olmuş olur ...saçma gibi geliyor ama devletin stad yapmasından daha mantıklı çünkü ev ihtiyaç....
  Cevapla
 • Nihat KAAN 7 yıl önce Şikayet Et
  bu yılan ki ... bu timsah değil ki, düpedüz yılan...
  Cevapla
 • Samet Ergül 7 yıl önce Şikayet Et
  yakışır bursama. bursasporuma hayırlı uğurlu olsun.. avrupadan çok fazla övgü alan bir stad yapılıyor ve inşallah takımın kalitesini arttırır ve artan kalite başarıya dönüşür.
  Cevapla
 • cemil çift 7 yıl önce Şikayet Et
  hayırlı olsun. bursa spora ve türkiye futbol camiasına hayırlı olsun
  Cevapla