Samsun yeni stadyumuna kavuşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın (GSB) Türkiye çapında başlattığı stat projeleri kapsamında, Samsun'a yapılacak tesis için son aşamaya gelindi.

Samsun yeni stadyumuna kavuşuyor
Samsun yeni stadyumuna kavuşuyor
GİRİŞ 10.05.2012 15:30 GÜNCELLEME 10.05.2012 15:30

Samsun'daki Tekke Köyü mevkine yapılacak stat 33 bin kişilik kapasiteye sahip olacak. Mevcut 19 Mayıs Stadı ise yıkılacak.

Yeni stat içinde çok amaçlı olarak kullanılabilecek birimler yer alacak. Özellikle 12 ayrı branşta değerlendirilecek 12 ayrı spor salonu bulunacak. Bu salonlar için branşlaşma ise ihtiyaca göre değerlendirilecek.

Stadın alt bölümünde 7 bin 500 kişilik fuar ve sergi alanı da inşa edilecek. Bu bölüm, toplantı ve kongreler için kullanılacak. Stadın yapımında Samsunspor'un kırmızı ve beyaz renkleri yer alacak.

Projesi hazırlanan stat için kısa bir süre sonra ihaleye çıkılacak. İhale sonrasında, bu yıl Haziran ayı içinde temeli atılacak tesis, yaklaşık bir yıl içinde de tamamlanacak.

-İsmi halka sorulacak-

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Samsun'da yapmayı planladığı stadın ismi ise henüz belirlenmedi.

Samsunlu olan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın bazı isimler belirlediği, ancak stadın ismi için halka sormayı uygun gördüğü bildirildi. Stat için isim konusunda Samsun halkına danışılacak ve sonrasında en çok oy alan isim, stada verilecek.

YORUMLAR 1
  • sezgin55 6 yıl önce Şikayet Et
    stadın adı bellidir!. yeni stad adı da neymiş? stadın adı 19mayıs stadıdır ve bütün samsunlular bundan gurur duyar. kesinlikle yeni isim istemiyoruz. ne olacak bakan suat kılıç stadı mı olacak? yeni isim istemiyoruz , ayrıca samsunspor armasında atatürk resmini taşıyan tek kulüptür. merak etmeyin hiç bir samsunlu bu ikisinin değiştirilmesine asla izin vermez, samsun atatürk şehridir, hep te öyle kalacaktır...
    Cevapla