Beşiktaş'ın yeni stadının son hali netleşti

Beşiktaş'ın, İnönü Stadı'nın yerine yapılacak “yeni evi”nin projesi netleşti. Seyirci kapasitesi 45 bin kişiye çıkacak olan stat, eskisiyle aynı boyutta olacak.

Beşiktaş'ın yeni stadının son hali netleşti
Beşiktaş'ın yeni stadının son hali netleşti
GİRİŞ 18.01.2012 09:58 GÜNCELLEME 18.01.2012 09:58

Serdar Sarıdağ'ın haberi

Beşiktaş’ın yenileyerek, Türk futbolunun hizmetine sunacağı Fiyapı İnönü Stadı’nın son hali netleşti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar tarafından da beğenilen stat aynı ölçülerde olacak ancak 32 bin kişilik kapasite, 45 bin kişiye çıkarılacak. Siyah-beyazlılar buradan yılda 84 milyon liralık bir gelir hedefliyor.

Amerikan danışmanlık ve mimarlık firması Aecom tarafından hazırlanan projeye göre, eski açık tarafında bulunan kuleler de yerini koruyacak. Stadın biraz daha geri çekileceği, bunun dışında her şeyinin aynı kalacağı vurgulandı.

kullan

Localardan beklenti büyük

Kapalı araç otoparkı ve kongre ve kültür merkezinin de yer alacağı İnönü Stadı’nın yeni halinde, Beşiktaş localardan da önemli ölçüde gelir hedefliyor. Siyah-beyazlılar, diğer kulüplerin aksine bu locaları uzun vadeli kiralamak yerine sezon sezon siyah-beyazlı işadamlarının hizmetine sunmak istiyor.

BJK Store, Beşiktaş müzesi ve salon, sergi alanı ve sinema salonlarının da bulunacağı stadın, Boğaz’ın silüetini değiştirmeyeceği, Bezmialem Valide Sultan Camii’nin manzarasının da aynı kalacağı vurgulandı.

kullan

MİLLİYET

YORUMLAR 1
  • Emre 6 yıl önce Şikayet Et
    Güzel Bir Stad Bekliyoruz. Beşiktaş Türkiyenin En Güzel Yerinde Hem Tarih Bakımından Hemde Genel Anlam da Çok Güzel Bir Stad Yapılmalı artık Geç bile Kalındı
    Cevapla