Aykut Kocaman istifa etti

Ankaraspor'un teknik direktörü kötü giden sonuçların ardından yönetime istifasını sundu. Ankarasporson olarak Denizlispor ile 0-0 berabere kalmıştı.

Aykut Kocaman istifa etti
Aykut Kocaman istifa etti
GİRİŞ 08.10.2007 13:52 GÜNCELLEME 08.10.2007 13:52
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Yaklaşık 15 ay önce burada göreve başladığını ve bugün itibariyle görevinden istifa ettiğini belirten Kocaman, "Birilerinin sorumluluk alması gerekiyordu, bu sorumluluk da bana ait" dedi.

Ankaraspor'da tam bir sezon geçirdiğini ve geçen sezonun sonuna kadar önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Kocaman, "Kulübü ve takımı belli bir yerden alıp, belli bir yere taşımaya çalıştık. Çok köklü değişiklikler yapmaya çalıştık. Bunların bir kısmı başarılı, bir kısmı da başarısız oldu. Ama iyi işlerin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Takımı büyük ölçüde değiştirdik. Geçen sezon iyi bir oyun kurgusu, güçlü bir takım görüntüsü vardı. Kulüp yapısı da ciddi bir şekilde değişti. Güzel bir stat ve kamp yeri var, göçebe takım pozisyonundan, oturmuş takım pozisyonuna geldik" diye konuştu.

Yeni sezona başlarken de bütün bu etkenlerin verdiği hazla ve coşkuyla beklentilerin biraz arttığını ifade eden Kocaman, şöyle devam etti:

"Açıkçası benim de beklentilerim arttı. Kamp dönemi ve hazırlık maçları da bu beklentilere cevap verir şekildeydi. Ancak lig maçlarıyla birlikte tam tersi bir görüntü sergiledik. İlk maçta alınan yenilgiyle birlikte de ruhsal bir çöküntü içine girdik. Bunu bir şekilde toparlayamadık. 4. haftadan itibaren ciddi transferler yaptık. Ruhsal çöküntüyü aşmamıza rağmen sonuçlara pek yansıtamadık. 8. hafta itibariyle sıkıntılı bir periyot vardı. Birilerinin sorumluluk alması gerekiyordu ve bu sorumluluk bana ait. Bugün itibariyle görevimi bırakıyorum. Bizim futbol geleneğimizde birilerinin sorumluluk alması gerekiyor. Şu andaki kadro yapısı itibariyle de Ankaraspor'un böyle bir değişime, kan değişikliğine ihtiyacı var. Umarım bu kararım Ankaraspor'a gelecek günler için fayda getirir."

Ankaraspor'a gelmeden kulüp hakkında birçok şey duyduğunu vurgulayan Kocaman, "Buraya gelirken anlatılanların dışında bir tablo vardı. Bulunduğum süre içinde işimle ilgili bana büyük bir alan verdiler. Başta Melih Gökçek ve Ahmet Gökçek olmak üzere kimse desteğini esirgemedi. Onlara ve futbolcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Türkiye'de 'antrenör hala devam mı ediyor?' diye bir bakış var. Bu sıkıntıyı hem şahsım hem de kulübe yansıtmak istemedim" diye konuştu.

Aykut Kocaman, teknik direktörlüğü uzun bir süre devam etmek amacında olmadığını, ancak şartların neyi göstereceğini bilmediğini de sözlerine ekledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • FATİH SAYAN 12 yıl önce Şikayet Et
  aykut hoca. ben konya\'lıyım aykut kocaman her gittiği takımı yarıda bırakan birisidir gittiği takım ne olmuş arkadaşlar nereye taşımış takımları hep geriye hep geriye ankarasporda ondan kurtulmuş geçmiş olsun ankara güzel günlerin yakındır.
  Cevapla
 • 68aksarayli68 12 yıl önce Şikayet Et
  büyük adam. sen ender yetişen adamlardansın hocam.sen hangi takımı çalıştırsan fenerden sonra o takımı destekliyorum.en büyük hayalim seni fenerimizin başında görmek.türk futbolunda hocayım diye gündemde duranlar senden çok şey öğrenmeleri gerekiyor hocam. ADAM GİBİ ADAM AYKUT KOCAMAN
  Cevapla
 • Ali Uğur YILMAZ 12 yıl önce Şikayet Et
  . sen bitanesin aykut kocaman türkiyede senin gibi bir kişilik yok. başkaları gibi suçu topçulara veya yönetime değil kendi üzerine aldın. sen futbolcuykende daima örnektin sen kralsın sen kaptansın sen futbol için söylenebilecek en iyisisin. istifa etmekle çok büyük bir onur sergiledin. sen olduğun için ankara spor taraftarı olmuştum bakalım inşallah birgün yuvana dönersinde daha keyifli bir takım izleriz allah yolunu açık etsin.
  Cevapla
 • ahmet dirican 12 yıl önce Şikayet Et
  . aykut hoca ya üzüldüm nasip degilmiş. darısı ziya doğan!
  Cevapla
 • irreversible 12 yıl önce Şikayet Et
  helal sana aykut. sendeki bu onur ve haysiyetin binde biri hatta milyonda biride ziya dogan da olsa keşke.
  Cevapla