Devlet sporcuları milli görevi reddetti!

Goalball Milli takım sporcularından 6 futbolcu, kulüp antrenörlerinin milli takım hocası olmadığı sürece milli formayı giymeyeceklerini belirttiler.

Devlet sporcuları milli görevi reddetti!
Devlet sporcuları milli görevi reddetti!
GİRİŞ 12.02.2018 11:14 GÜNCELLEME 12.02.2018 11:14
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Devlet sporcusu unvanı olan ve maaş alan Goalball Milli Takım sporcularından 6 futbolcunun, kulüp antrenörlerinin milli takım hocası olmadığı sürece, milli takımında görev almak istemediklerini belirterek Görme Engelliler Federasyonu'na dilekçe verdikleri ortaya çıktı. 

9 Şubat'ta başlayan ve 18 Şubat tarihine kadar sürecek olan Goalball Milli takımın Bolu'daki seçme ve hazırlık kampına davet edilen sporcuları arasında bulunan Ankara Goalball Kulübü'nden Sercan K., Abdullah A., Yunus Emre A.,  Tuncay K., Tekin Okan D. ile Ankara Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu Hüseyin A.'nın federasyonun milli davetini reddettikleri öğrenildi.

İddaya göre bu sporcular Milli takımda antrenörlük görevine Gökhan İnce getirilmediği sürece Milli daveti kabul etmeyecekleri yönünde Görme Engelliler Federasyonu'na dilekçe verdiler. 2016 yılında yeni yönetimle çalışmak istemediğini belirterek Milli takım teknik direktörlüğü görevini bırakan Gökhan İnce'yi destekleyen sporcularının bir çoğu devlet sporcusu ve devletten maaş alan sporcular.

Konu ile ilgili olarak federasyon yetkilileri şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmazken, konunun disiplin kuruluna sevkedildiği ve alınacak karardan sonra gerekli açıklamanın yapılacağı belirtildi.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Saka 11 ay önce Şikayet Et
  Karşılıklı iki kale ,içinde zil olan bir top,üç bir kalede üç bir kalede sporcu oldukları yerden birbirine top yuvarlıyor. Topun sesini duyan kendini yere atıp topu tutuyor. Bu sporu görme engelliler yapıyor ve devlet onlara destek olmak İÇİN devlet sporcusu yapıp maaş bağlamış. Yaptıkları yakar top oynamak. Ama görülen o ki devletin iyi niyeti yine birileri çok gelmiş. Çıkar bunları al yerlerine şuradan başka görme engelli bir ay içinde hepsi işi öğrenir. Sanki çok zor bir şeyde birde gelmiyor lar.
  Cevapla
 • Yanliz Yanliz 11 ay önce Şikayet Et
  Bir ayda marul yetistiremezsin.Bilip bilmeden yorum yapma bu takim 15 yilda bu hale geldi.
  Cevapla
 • kayserili 11 ay önce Şikayet Et
  kapatın gitsin iyilik maraz getirir.
  Cevapla
 • ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  hepsinin lisanslari ellerinden alinmali utanmazlarin
  Cevapla