Liverpool, İstanbul'da yine penaltılarla kazandı

2005 yılında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Şampiyonlar Ligi finalinde İtalya temsilcisi Milan ile karşılaşan İngiliz ekibi, bir kez daha penaltılarla başka bir kupayı kazandı.

Liverpool, İstanbul'da yine penaltılarla kazandı
Liverpool, İstanbul'da yine penaltılarla kazandı
GİRİŞ 15.08.2019 01:23 GÜNCELLEME 15.08.2019 01:24

Liverpool, İstanbul'da yine tarihi gecelerden birini yaşadı. 2005 yılında Milan'ı tarihi bir geri dönüş sonrası penaltılarda yenerek Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Liverpool, 2019 yılında Chelsea'yi yine penaltılarla yenerek Süper Kupa'ya uzandı.

 

 

Söz konusu yılda Milan karşısında 3-0 geriye düşen Liverpool, ikinci yarıda müthiş bir dönüşe imza atmış ve 3-3 beraberliği sağlamıştı. Normal süresi ve uzatma bölümleri bu şekilde tamamlanan karşılaşmada Liverpool, rakibine penaltılarda 3-2 üstünlük sağlayarak Şampiyonlar Ligi kupasının sahibi olmuştu.

Liverpool, 13 yıl aradan sonra bir başka tarihi geceye yine İstanbul'da imza attı. UEFA Süper Kupa mücadelesinde Vodafone Park'ta Chelsea ile karşılaşan Liverpool, normal süresi 1-1, uzatma bölümü 2-2 biten maçta, penaltı atışlarında rakibine 5-4 üstünlük kurarak Süper Kupa'yı müzesine götürdü. 

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR