Flaş sözler! "Terim'in sözleşmesi ölüyü diriltir"

Habertürk gazetesi yazarı Meriç Müldür, Fatih Terim'in sözleşmesiyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

 • GİRİŞ13.01.2018 16:46
 • GÜNCELLEME13.01.2018 16:46
Flaş sözler! "Terim'in sözleşmesi ölüyü diriltir"

Büyük tartışma yaratan o yazıda sözleşmeyle ilgili ilginç detaylar paylaşıldı.

İşte o yazı:

"Futbol Federasyonu ile Fatih Terim mahkemelik. İlk duruşma yapıldı. İkincisi 7 Mart tarihinde. Federasyon, “Terim yüzünden Dünya Kupası’na gidemedik. Bir çalışan olarak yöneticisini darp etti. Üstelik ‘Yaptım, yine yaparım’ dedi” tezini savunsa da ortada kapı gibi bir sözleşme var. İşte o sözleşme Fatih Terim’in elini güçlendiriyor. Terim 3.5 milyon Euro’yu tahsil etmek istiyor.

Kimileri, “Öyle bir sözleşme şartları var ki. Sanırsınız Terim bu parayı da alsın diye federasyondaki görevine son verilmiş. Bunları bile bile hocayı gönderiyorlarsa tazminat kazansın istiyorlar demektir! Çünkü federasyonun davayı kazanma şansı sıfır” diyor...

Abartılı ve belki de maksatlı bir görüş. Federasyonun sözleşmeyi neden feshettiği ortada. Ama bunları söyleyenler de sade vatandaşlar değil, hukukçular. Federasyon hukukçuları arasında da böyle düşünenler var.

Hatta daha da ileri götürüyorlar işi. “Bu sözleşme şartları ile ölü bile dirilir, para alır!” diyen var örneğin.. Bu cümle işin bir anlamda esprisi tabii. Ama bu esprili cümle gerçeği de yansıtıyor. İşin özü ortadaki sözleşme o derece Terim’in lehine yani."

Etiketler

Yorumlar38

 • zeki 2 ay önce Şikayet Et
  Terim, denizli .... basının şişirmesi ile kendini büyütmüş kişiler, özellikle denizlinin TRT yorumyapıp para almasını anlamıyorum. Yaa bu adam başörtülüler İran a gitsin demedi mi? Sonra kendi irana gitti. Gençler geçmişi unutmayın
  Cevapla
 • Mestan 2 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar Fatih terimi savunduğumu düşünmeyin.Yalniz bu anlaşmayı tektaraflı sayin terim yapıp vermedi antlasma metnindeki imzalar her iki tarafın memnuniyetligi ile imzalandi.Tarimin bu parayi hak edip etmediği deyi antlaşma gereği ne söyleniyorsa geçerli olan bu.Bu olayı vatan millet sakarya yapmaya gerek yok.Aslinda bu meblayı bu antkaşmayi yapıp gönderenden alinması daha doğru deyilmi.saygılarimla
  Cevapla Toplam 14 beğeni
 • Muaz 2 ay önce Şikayet Et
  Şirk kokan sözler...
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • kazim kaz 2 ay önce Şikayet Et
  içinde biraz vicdan varsa o parayı hak etmediğini bilip almaz. ha alırsa ne olur, orasını Allah’a havale edip izleyeceğiz.
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • ali bulut 2 ay önce Şikayet Et
  sende akıl olsa o sözleşmeyi terime verenden hesap sorarsin yani tffden yani demirören ve avanesinden
  Toplam 16 beğeni
 • Kaan_defne 2 ay önce Şikayet Et
  Bu Meriç Müdür mü Müldür mü oldum olası Galatasaray düşmanıdır. 30 yıllık birikim gereği söylüyorum.Hep Galatasaray aleyhine yazar söyler.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber