Kuyt ve Sneijder'in yeni hocası belli oldu

Hollanda basınına göre Guus Hiddink, Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörlüğü görevini Louis van Gaal'den devralacak.

  • GİRİŞ17.12.2013 15:48
  • GÜNCELLEME17.12.2013 15:51
Kuyt ve Sneijder'in yeni hocası belli oldu

Hollanda Milli Takımı'nın başında bulunan Louis van Gaal'in yazın düzenlenecek Dünya Kupası'nın ardından görevinden ayrılacağı daha önceden açıklanmıştı.

Hollanda medyasında yer alan iddialara göre Van Gaal'den boşalan koltuk için en önemli aday Guus Hiddink. 67 yaşındaki teknik adama Fransa'da düzenlenecek 2016 Avrupa Şampiyonası'nın bitimine kadar sürecek bir kontrat önerildiği ve anlaşmanın Ocak ayında imzalanacağı, Dünya Kupası'nın bitimiyle de Hiddink'in takımın başına geçeceği belirtildi.

Hollanda Futbol Federasyonu adına konuşan Milli Takımlar Sorumlusu Bert van Oosten, "Şu an için bu bilgiyi doğrulamam veya yalanlamam mümkün değil. Herkes bu konudaki resmi açıklamamızı beklemek durumunda" açıklamasını yaptı.

Hiddink ise federasyon yetkilileriyle geçen ay Amsterdam'da görüştüğünü doğrulamış ve Noel'de Afrika'ya yapacağı gezinin dönüşünde masaya oturacaklarını söylemişti.

Daha önce 1995-1998 yılları arasında Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörlüğü görevini yürüten Hiddink, 2010-2011 yılları arasında da Türk Milli Takımı'nı çalıştırmıştı.

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Sonraki Haber