Galatasaray aradığı kanı City'de buldu

Fatih Terim'in isteği doğrultusunda sol bek arayışlarını sürdüren Galatasaray, Manchester City ile epey bir yol katetti.

Galatasaray aradığı kanı City'de buldu
Galatasaray aradığı kanı City'de buldu
GİRİŞ 24.07.2013 15:13 GÜNCELLEME 24.07.2013 15:13

Galatasaray, Manchester City'nin takımdan göndermek istediği Aleksandar Kolarov için en güçlü aday konumuna geçti.

Goal'ün edindiği bilgiye göre; Manchester City, haftalık 90 bin pound kazanan Kolarov'un yüksek maliyetinden kurtulmak için bu transfere sıcak bakıyor. Ancak İngiliz ekibi, Sırp oyuncunun 6 milyon poundluk bonservis bedelinde indirime gitmeye yanaşmıyor.

Maaş bütçesinde dengeyi kurmak isteyen Pellegrini, 2010'da 16 milyon pound karşılığında transfer edilen Kolarov'un ayrılması için onay verdi. Düzenli olarak ilk 11'de görev almak isteyen Kolarov da bu transfere sıcak bakıyor.

KONTENJAN ENGELİ 

Şu an sarı kırmızılı ekibin kadrosunda 11 yabancı oyuncu bulunuyor. Bu isimlerden Culio'nun takımdan gönderilmesine kesin gözüyle bakılırken yeni transfer yapılması durumunda ise takımından kimin gönderileceği belirsizliğini koruyor.

Yabancı sınırı ve Riera'ya teklif gelmemesi nedeniyle sol bek transferinde karar vermekte zorlanan Galatasaray'da çalışmaların imza aşamasına gelmesi durumunda ise Elmander ya da Amrabat'ın takımdan gönderilmesi bekleniyor.