FIFA kararını açıkladı! Domagoj Vida...

UEFA, Rusya maçından sonra çektiği ‘Yaşasın Ukrayna’ videosu nedeniyle hakkında soruşturma açtığı Domagoj Vida için Hırvatistan Futbol Federasyonu'nu uyarmakla yetindi. Beşiktaşlı futbolcu yarı finalde İngiltere'ye karşı oynayabilecek.

FIFA kararını açıkladı! Domagoj Vida...
FIFA kararını açıkladı! Domagoj Vida...
GİRİŞ 09.07.2018 14:47 GÜNCELLEME 10.07.2018 12:10
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hırvatistan’ın Rusya’yı elediği karşılaşmanın ardından ‘Yaşasın Ukrayna’ kayıtlı bir video mesajı yayınlayan Domagoj Vida ve Ognjen Vukojevic ile ilgili karar verildi. FIFA, politik mesaj iddiasıyla iki isme soruşturma açtığını duyurmuştu.

Hırvatistan Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada iki isimle ilgili kararın verildiği duyuruldu. FIFA Disiplin Komitesi’nin Dünya Kupası yönetmelikleri çerçevesinde aldığı karar uyarınca iki isme uyarı cezası verildiği duyuruldu. 

 

 

Yine Hırvatistan Futbol Federasyonu, verilen mesajların Dünya Kupası sürecinde kendilerini destekleyen Ukraynalılara cevap mahiyetinde olduğunu belirtti. Vida’nın da eski bir Dinamo Kiev futbolcusu olarak bu yönde bir girişimi olduğu ifade edildi. Hırvatistan ve Rusya Futbol Federasyonları arasındaki iyi ilişkilerin de süreceğine vurgu yapıldı. (Milliyet)

ETİKETLER
uefa
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Beşiktaş 10 ay önce Şikayet Et
    Evet olması gerekende buydu , ülkemizde birileri üzülecek ama :) seni seviyoruz Vida adamsın!
    Cevapla
  • Beşiktaş 10 ay önce Şikayet Et
    Bizim ligimiz luganoyu meloyu gördü onların yanında hem adam hem melektir Vida :)
    Cevapla