Türkiye maçı Danimarka basınında

Danimarka basını, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Danimarka'yı 2-1 mağlup ettiği özel maça geniş yer ayırdı.

Türkiye maçı Danimarka basınında
Türkiye maçı Danimarka basınında
GİRİŞ 04.09.2014 00:26 GÜNCELLEME 04.09.2014 00:26

''PİS BİR PROVA OLDU''

Ekstra Bladet gazetesi, "Ermenistan maçı öncesi pis bir Danimarka provası oldu" manşeti ile verdiği haberde, "Ilık test. Danimarka son genel provasını 2-1 kaybetti. Danimarka Milli Takımı birinci yarıda nasıl iyi oynadı ise, ikinci yarıda o kadar kötü oynadı. Değişiklikler takımın ritmini bozdu. Ozan topu ağlara gönderdi, Odense'de hem oyuncular hem de seyircinin morali kalmadı. Morten Olsen'in oyuncuları, kaybettikleri onuru Ermenistan karşısında galibiyet alarak kazanmaya çalışacaklar" cümlelerini kullandı.

''TÜRKİYE DANİMARKA'YI SAHADAN SİLDİ''

B.T gazetesi, "Bendtner ve arkadaşları son dakikada cezalandırıldılar. Türkler Danimarka'yı uzatmada batırdı" manşeti ile verdiği haberde "Danimarka penaltı kazandığında Niklas Bendtner, sanki küçük bir köpek yavrusunun bir parça kemiğe bakışı gibi kaptan Daniel Agger'e baktı. Hiç şüphesiz penaltıyı çekmek istedi ama istediği olmadı. Türkiye hazırlık maçı için iyi bir seçimdi. Çok iyi organize olmuş bir takım, teknik ve akıllı oyuncular, burada yaşayan Türk taraftarları ile iyi bir atmosfer yarattı. Türkiye, Danimarka'yı iki gol ile sahadan sildi" cümlelerini kullandı.

DANİMARKA TEKNİK DİREKTÖRÜ: TÜRKLER BİZDEN DAHA İYİYDİ

Danimarka Teknik Direktörü Morten Olsen, basın toplantısı öncesi stüdyoda yaptığı değerlendirmede, "Biz maçtan önce bir riziko olduğunu biliyorduk. Bazı oyuncular yeterince idman yapamadı. Neticeye bakmayalım, her zaman böyle son dakika golü olabilir. İkinci yarıda istediğimiz gibi oynamadık. Oyuncularım yapabileceklerini yaptı, ama kabul etmem gerekir Türkler bizden daha iyiydi. Türklerle daha önce oynadık. Savunmada çok iyiler. Çok iyi iki üç şansı kaçırdık ama Türkler haklı galibiyet elde etti" dedi.