Janssen hakemleri topa tuttu

Fenerbahçe'nin Hollandalı forveti Vincent Janssen, yaşanan hakem hatalarına tepki gösterirken, ligdeki puan farkının kapanacağını belirtti.

Janssen hakemleri topa tuttu
Janssen hakemleri topa tuttu
GİRİŞ 29.11.2017 09:37 GÜNCELLEME 29.11.2017 09:37

Fenerbahçe'nin golcüsü Vincent Janssen, hakem kararlarında savunma ve hücum oyuncuları arasında standart sorunu olduğunu söyledi.

Bölgesi itibariyle savunmacılarla mücadele ettiğini belirten Janssen, "Onların yaptığı hareket faul olarak değerlendirilmiyor. Ben aynısını yapınca sarı kart dahi görebiliyorum" dedi.

Antalya dönüşü teknik heyet ve takım arkadaşlarıyla dertleşen Hollandalı, cezalı duruma düşmenin üzüntüsünü yaşıyordu. Maç içinde kendisine yapılan birçok pozisyonun faul olarak değerlendirilmediğini, ilk yarıda penaltı-kırmızı kart olması gereken pozisyonun iki hakem tarafından es geçildiğini ifade eden Janssen, nasıl cezalı duruma düştüğünü anlamadığını kaydetti.

BENCE PUAN FARKI KAPANACAK

Savunma oyuncuları yere düşünce çok kolay faul çalındığını belirten Janssen"Hakemler sanki onların kendilerini yere bırakmalarını bekliyor. Hücum oyuncusuna ise gerçekten sert bir müdahale olmadıkça faul çalınmıyor. Kararların standardı defans-hücum olmak üzere değişiyor. Bir pozisyon faulse, sahanın her yerinde fauldür, kararlarda standart olmalı" dedi. Kasımpaşa maçında takımı yalnız bırakacağı için üzgün olduğunu belirten Janssen "Artık mücadele gücümüz çok arttı. Bu bizim en büyük avantajımız. İlk yarı sonuna kadar farkı kapatacağız" dedi.

YAZDIR