Katar'dan BAE'ye zehir zemberek cevap!

Katar'da hükümete bağlı İletişim Ofisi Müdürü Şeyh Seyf bin Ahmed bin Seyf Al Sani, ülkesinin 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği konusunun müzakereye açık olmadığını belirtti.

Katar'dan BAE'ye zehir zemberek cevap!
Katar'dan BAE'ye zehir zemberek cevap!
GİRİŞ 11.10.2017 13:07 GÜNCELLEME 11.10.2017 17:59
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Katar resmi haber ajansı QNA yer alan habere göre Al Sani, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) üst düzey bir güvenlik yetkilisinin, "Katar'ın Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaktan vazgeçerse diplomatik krizin sona ereceği" yönündeki açıklamasına yanıt verdi.

"ABLUKA KISKANÇLIĞA DAYANIYOR"

Al Sani, "BAE'nin, Katar'ın turnuvaya ev sahipliği yapmaktan vazgeçmesini istemesi, ablukanın kıskançlığa dayandığını ve hukuk dışı olduğunu gösteriyor" ifadesini kullandı.

"ÇARESİZLİKLERİNİ ORTAYA KOYUYOR"

BAE'nin bu taleple Katar'ın bağımsızlığını hedef almaya çalıştığını öne süren Al Sani, "Turnuvayla ablukayı ilişkilendirme çabaları ve bu zayıf girişimlerin, kendilerini haklı göstermeye çalışan ablukacı ülkelerin çaresizliklerini ortaya koyduğunu ve uygulanan ablukanın hiçbir meşru gerekçesi olmadığını kanıtlandığını" ifade etti.

"KONU, TARTIŞMAYA VE MÜZAKEREYE AÇIK DEĞİL"

Al Sani, "Katar, Ortadoğu'da ilk kez düzenlenecek ve hem Katar'a hem de Ortadoğu ülkelerine yararı olacak 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak. Katar'ın 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği konusu tartışmaya ve müzakereye açık değil" değerlendirmesinde bulundu.

KUPADAN VAZGEÇERLERSE KRİZİN SONA ERECEĞİ AÇIKLANMIŞTI

Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn tarafından Katar'a ambargo uygulanma kararıyla 5 Haziran'da başlayan krizle ilgili Birleşik Arap Emirlikleri üst düzey emniyet yetkililerinden Dhahi Khalfan, krizi sona erdirmenin yolunun Katar'ın 2022 Dünya Kupası'nı düzenlemekten vazgeçmesi olduğunu söylemişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • esas 11 ay önce Şikayet Et
  Karizma gitmiş artık ne kurtarır isek derdinde adamlar
  Cevapla
 • Kafka 11 ay önce Şikayet Et
  Avrupa kupasının türkiyede yapılması için çalışmalar var türkiyede yapılırsa benzer sorunlar bizdede olucaktır hazırlıklı olun
  Cevapla
 • Erhan Trd 11 ay önce Şikayet Et
  Ne Katarmış.ne kadar zındık varsa hoplattı
  Cevapla
 • rasim özpınar 11 ay önce Şikayet Et
  Amerika Birleşik Arap Emirlikleri
  Cevapla
 • ahmet trz 11 ay önce Şikayet Et
  mükemmel bi tespit
  Cevapla
 • vay bee 11 ay önce Şikayet Et
  Elalem Dünya üzerinde ne numaralar peşinde, GÜYA müslümanların haline bak. Akifin dediği gibi "Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne."
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle