Güreş Milli Takımı tarih yazdı!

Milliler Slovenya’da düzenlenen 3. Balkan Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda 9 altın, 1 gümüş madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.

Güreş Milli Takımı tarih yazdı!
Güreş Milli Takımı tarih yazdı!
GİRİŞ 05.11.2017 14:04 GÜNCELLEME 05.11.2017 14:14
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

42 kiloda Adem Uçkun, 46 kiloda Halil Gökdeniz, 50 kiloda Hafız Can Hasdemir, 54 kiloda Mazlum Akyol, 63 kiloda Ahmet Salim Yiğit, 69 kiloda İbrahim Şamil Özak, 76 kiloda Muhammed Yıldırım, 85 kiloda Yunus Can Küçük, 100 kiloda Mustafa Durur altın madalya kazanırken, 58 kiloda da Emre Kural gümüş madalyanın sahibi oldu. Kadınlarda ise milli takım 6 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük ile takım halinde Balkan şampiyonu oldu.

"MADALYA KAZANAN TÜM SPORCULARIMIZI YÜREKTEN KUTLUYORUM"

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, alınan sonuçlardan dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, “Geçen hafta Bursa’da gençlerde elde ettiğimiz başarıları şimdi yıldızlarda elde ettik. Balkan şampiyonaları sporcularımızın tecrübe kazanmaları açısından son derece önem taşıyor. Burada mindere çıkan sporcularımız ileride inşallah bizleri olimpiyatlarda temsil edecekler. Alt yapı tüm branşlar için büyük önem taşıyor. Ve bizler belki de bu konuda en çok emek harcayan federasyonuz. Yıldızlar ve gençlerde elde ettiğimiz başarılar bunun açık bir göstergesidir. Bu konuda çalışmalarımız titizlikle sürecektir. Madalya kazanan tüm sporcularımızı yürekten kutluyorum” dedi.

YORUMLAR 4
 • Oğuzhan 10 ay önce Şikayet Et
  Maşallah aslan parçaları. Hepiniz ile gurur duyuyoruz
  Cevapla
 • evet_isyan 10 ay önce Şikayet Et
  Futbola harcanan paranın %1i harcanmıyor güreşe. Biraz destek ve reklamı yapılsa daha ne başarılar gelir bu tarz sporlarda. Hem peygamberimizin sünneti hem ata sporumuz güreş hükümetten geleneksel sporlarımıza daha çok deste istiyoruz.
  Cevapla
 • DADAŞ 10 ay önce Şikayet Et
  Helalll Olsunnnn...MAŞALLAH!!!
  Cevapla
 • Kurt 10 ay önce Şikayet Et
  Gururumuz. Arslanlarım.
  Cevapla