Timsah Arena gün sayıyor

Timsah Arena'da inceleme yapan Recep Altepe, Büyükşehir Stadyumu’nun açılış için gün saydığını söyledi.

Timsah Arena gün sayıyor
Timsah Arena gün sayıyor
GİRİŞ 11.08.2015 21:15 GÜNCELLEME 11.08.2015 21:15

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, her geçen gün tüm eksiklikleri giderilen ve son şeklini alma aşamasına gelen stadyumun Eskişehirspor maçı öncesinde açılışının yapılacağını hatırlatarak, “Modern stadımızın son eksikleri de gideriliyor. Dünyanın en üst kategorisinde nitelikleri olan Türkiye’nin en güzel stadını Bursa’ya kazandırıyoruz. Çim hazır, dış alandaki kaplamalar da hemen hemen bitti. Maç yapılabilecek hale gelen saha içinin yanı sıra elektronik cihazlar takılıyor, çevre düzenlemeleri de hızla tamamlanıyor” dedi.

Başkan Altepe, stadın aydınlatmasının tamamlandığını sözlerine ekleyerek, “Stadımız artık geceleri de aydınlanıyor, tüm aydınlatma cihazları takıldı. Son sistem elektronik skorboardların montajları tamamlandı, denemeleri yapılıyor. Saha kenarındaki elektronik reklam panolarının da montajları yapılıyor” diye konuştu.

TURNİKE SİSTEMİ AÇILIŞI GECİKTİRDİ

Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Stadyumu’nun özellikli bir stat olduğunu da vurgulayarak, “Stadımızı Ağustos sonunda yapılacak ilk maça hazırlıyorduk. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen turnike girişleri, passolig, kart ve kamera sistemlerinin kurulması biraz daha zaman alacak. Dolayısıyla ilk iki maç Atatürk Stadı’nda oynanacak. Gençlerbirliği maçından sonra oradaki bazı cihazlar ve kumanda sistemleri buraya aktarılacak. Sistemin tamamlanmasıyla da üçüncü maç olan Eskişehirspor maçı burada oynanacak. Eskişehirspor maçından yaklaşık iki akşam önce de buranın açılışını gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL