Yok artık Beşiktaş! Tam 145 milyon Euro

Kara Kartal, Avrupa’nın 10 liginde Monaco ve Celtic’in ardından yüzde 48 ile cirosunu en fazla büyüten takım oldu.

Yok artık Beşiktaş! Tam 145 milyon Euro
Yok artık Beşiktaş! Tam 145 milyon Euro
GİRİŞ 17.01.2018 10:53 GÜNCELLEME 17.01.2018 10:56
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

KPMG'nin Avrupa'da geçen sezonu şampiyon bitiren kulüplerin finansal değerlerini bir araya getirdiği raporda; Beşiktaş, gelirlerini en fazla artıran üçüncü kulüp oldu.

145 MİLYON EURO GELİR

2016-2017 sezonunda kasasına 145 milyon Euro koyan Kartal, bu gelirin yüzde 48'ini yayın hakkından, yüzden 39'unu ticari gelirlerden, yüzde 13'ünü ise kombine ve bilet satışından elde etti. UEFA gelirleri, toplam gelirinin yüzde 28'i olan Beşiktaş'ın 1.3 milyon Euro kâr ettiği tabloda en önemli veri; gelirler ve oyuncu ücretleri arasındaki yüzde. Gelirlerinin yüzde 48'i olan 70.3 milyon Euro'yu futbolcularına maaş olarak ödeyen Beşiktaş'ın takım değeri ise 120 milyon Euro.

30 BİN ORTALAMA

42 bin kapasiteli Vodafone Park'ta geçen yıl 30 bin ortalama ve yüzde 72'lik doluluk oranı yakalayan Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nden elde ettiği gelirin toplam gelirdeki yüzdesi 28 olarak açıklandı.YILLIK ÜCRETTE BEŞİKTAŞ 7. SIRADA

2016-2017 sezonunda şampiyon olan takımlar arasında Beşiktaş, 70 milyon Euro maaş ödemesiyle 7. sırada yer alırken, stadyum doluluk oranında Bayern Münih, Chelsea, Benfica, Juve ve Feyenoord yüzde 90'ı aşmayı başaran kulüpler.

KÂR REKORU BENFİCA'NIN

Avrupa'da geçen yıl en fazla kâr eden kulüp 44.5 milyon Euro ile Benfica oldu. 128 milyon Euro geliri olan Portekiz kulübü, evinde yüzde 81 doluluk oranı yakalarken, sezonun flaş ekibi Monaco da gelirlerini yüzde 86 artırdı ve kasasına 144 milyon Euro koydu. Monaco'nun sahadaki başarılarına karşın tribünlerinde doluluk oranı sadece yüzde 58'de kaldı.

EN YÜKSEK GELİR REAL MADRİD'İN

Geçen sezonu şampiyon bitiren kulüpler arasında Real Madrid, 671 milyon Euro ile ilk sırayı aldı. İspanyol devi, oyuncularına 406 milyon Euro yıllık ücret öderken yıl sonunda 21 milyon Euro kâr açıkladı. Santiago Bernabeu'da 68 bin taraftar ortalamasına oynayan Real Madrid, yüzde 85 doluluk orana ulaştı. (Sabah)

ETİKETLER
Celtic
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • serkan kose 2 yıl önce Şikayet Et
  kar buyuk borc cok cok buyuk
  Cevapla
 • Mustafam 2 yıl önce Şikayet Et
  Eski yönetimlerden kaynaklanan borçlar kötü yönetim al,al,al ödemeler sıkıntı kredi kullan sonra sürekli faiz ode kazancın borcuna göre kat kat küçük yama yama nereye kadar birde sürekli rekabet halindesin bu işin birde devamlılığı var habirde eski yöneticilerin alacakları varmış yönetici olarak o koltuğa otur zarara ugrat hiç bir başarı yok denetleyen hesap soran yok bu insanlar holding sahibi insanlar bastırın hadi Kendi sirketlerinizi nerede sene sonu çıkarlar yüzde sukadar büyüdük derler işin özü bu insanlar zarar zararı kendilerinin karşılaması kulübü zarara uğratacak kart yıldız transferi olmasın,üç büyük başta olmak üzere aralarında anlaşıp altyapı oyuncularını çoğunlukla kullanılsın
  Cevapla
 • Ayşe 2 yıl önce Şikayet Et
  Devamı gelir inşallah:))))
  Cevapla
 • erdal 2 yıl önce Şikayet Et
  kar büyük borç büyük
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  bu kadar gelir var hala kredi alıyo yazık bu bjk
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle