Dev finalde kriz! Hidayet Türkoğlu salonu terketti

Yakın Doğu Üniversitesi ile Abdullah Gül Üniversitesi'ni karşı karşıya getiren FIBA Kadınlar Eurocup finalinde protokol krizi yaşandı.

 • GİRİŞ13.04.2017 10:50
 • GÜNCELLEME13.04.2017 10:50
Dev finalde kriz! Hidayet Türkoğlu salonu terketti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de protokolde takip ettiği finalde Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, devre arasında maçı terk etti.

Hidayet Türkoğlu'na karşılaşma öncesi federasyon adına 1 kişilik kontenjan ayrılacağı iletildi, buna itiraz edilmedi. Ancak Türkoğlu, salona gittiğinde kendi yönetim kuruluna ayrılmayan yerlerde aralarında eski federasyon çalışanlarından Barbaros Akkaş ve eski yönetim kurulu üyelerinin oturduğunu görünce bunun FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel tarafından kasten yapılmış bir hareket olduğunu düşünerek yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte salonu terk etti.

"Kimse benim yönetim kuruluma bu şekilde davranamaz"

Türkoğlu'nun "Kimse benim yönetim kuruluma bu şekilde davranamaz. Karşıdakiler FIBA yöneticileri olsa bile yarı yarıya olması gerekirdi. FIBA adının da böyle ucuz numaralara alet edilmesi son derece üzücü. Ev sahibi Yakın Doğu Üniversitesi'nin bunları organize etmesi gerekirdi." şeklinde tepki gösterdiği öğrenildi.

KAYNAKMİLLİYET

Yorumlar10

 • mami 9 ay önce Şikayet Et
  NBA tarihinin doping den en fazla cezasını alırken nerdeydi gururun ? diye sorarlar adama.
  Cevapla
 • Msfr 9 ay önce Şikayet Et
  Gururlanma insanoglu. Insani bitiren kibirdir
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  yani?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa Gürak 9 ay önce Şikayet Et
  Bir basketbol sever olarak,Turgay Demirel efendiyi kınıyorum.TC de geleceğin nihai noktaya geldin.Şimdi avrupa basketbolunda yönetimdesin.Çek artık TC basketbolunu yönetmekten elini,ayağını.Bu ülkede bu işten anlayan bir tek senmisin?Ayıp kardeşimmm.
  Cevapla Toplam 14 beğeni
 • ard 9 ay önce Şikayet Et
  neden insanlar bazi makamlara geldinde kendini cok saygin karsidakini assada gorur
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber