20 bin taraftar önünde ölüme yürüdü

Belçika ekiplerinden Club Brugge taraftarı olan Schoonbaert, ötenazi kararı aldı.

20 bin taraftar önünde ölüme yürüdü
20 bin taraftar önünde ölüme yürüdü
GİRİŞ 05.03.2015 08:03 GÜNCELLEME 05.03.2015 14:33
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığın pençesinde olan ve bu nedenle ötenazi kararı alan fanatik bir Brugge taraftarı, sırf takımını son bir kez daha izleyebilmek ve o stadın havasını soluyabilmek için, zehirli iğneyle hayatına son verileceği ötenazi kliniğindeki ölüm randevusunun tarihini erteledi.

Kızıyla birlikte sahaya çıkan taraftara, 20 bin kişi gözyaşlarıyla veda etti.

KIZIYLA YEŞİL SAHAYA ÇIKTI

Beşiktaş'ın 12 Mart'ta çıkacağı Jan Breydel Stadı'na 7 yaşındaki kızı Dina ile birlikte gelen Lorenzo Schoonbaert (41), Club Brugge'ün Mouscron-Peruwelz'e karşı oynayacağı maçı izledi ve ertesi gün de zehirli iğneyle 'uyutuldu'.

Tribünleri hınca hınç dolduran 20 bin kişinin duygu yüklü vedasıyla neye uğradığını şaşıran Lorenzo Schoonbaert, kızıyla birlikte bir süre stadın çimlerinde gezinerek taraftarlara el salladı.

20 YILDA 37 AMELİYAT

Son 20 yıl içinde 37 ameliyat geçiren ve doktorların "Artık yaşayamaz" dediği Lorenzo, kendisini 'Asla Yalnız Yürümeyeceksin' pankartlarıyla karşılayan taraftarları görünce, "Bu kadar dokunaklı bir veda beklemiyordum" dedi.

TAKIMI 3-0 KAZANDI

Maçı kızıyla birlikte izleyen ve takımının 3-0 galip gelmesiyle belki de son arzusuna kavuşan Lorenzo, gözünde yaşlarla, "Son hayalim de gerçek oldu. Artık huzur içinde ölebilirim. Kutlamayı cennetten yapacağım" dedi.

MAÇIN ERTESİ GÜNÜ ZEHİRLİ İĞNEYLE "UYUTULDU"

Maçtan 1 gece sonra ailesi Facebook'tan bir açıklama yaparak, Lorenzo'nun yaşamına, ötenazi kliniğinde zehirli iğne ile son verildiğini duyurdu.

Açıklamanın sonunda, Lorenzo'nun bütün Brugge taraftarlarına şükranlarını sunduğu belirtilirken "Herkese çok teşekkür ederim. ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN" şeklindeki mesajına da yer verildi.

YAZDIR
YORUMLAR 45
 • ahmet 398 3 yıl önce Şikayet Et
  üzücü,
  Cevapla
 • serdar 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah in verdiği canı intihar ile sonlandirmak gibi bir hakkı yoktur insanın.Allah in katında hak din islam dir.insan gorunenlere bakar.ona göre hükmeder.islam fitrati üzere ölmemiş ise ,gideceği ve göreceği azap vardir.ayrıca kimse Allah in adaletinin üzerine merhamet beslemeye kalkmasın.
  Cevapla
 • saim 3 yıl önce Şikayet Et
  Hz Eyüp peygamber a.s ne hastalıklar çekti vücudunun ve azalarının her bir tarafını kurtlar sarmıştı ama o peygamber sabırla Rabbini zikretti ve sonunda Allah ( cc ) peygamberini sağlığına kavuşturdu demek istediğim müslümanların örnek alacağı tarihler vardır. Rabbim hidayeti olacağı insanlara hidayet versin Rabbim bu dünyanın şeytanlarından muhafaza etsin ve şeytanlaşmış insanların şerrindede muhafaza etsin !!!!
  Cevapla
 • erendb 3 yıl önce Şikayet Et
  yorumcu kardeşlere küçük bir hatırlatma. gayrimüslimlerin cehenneme gidecek olmalarına garanti gözüyle bakıyor olmamız biz müslümanların cennete girişine garanti gözüyle bakmamıza sebep olmamalıdır. cennet ve cehennemin katları dereceleri vardır. cehenneme 1 kişinin gidiyor olması (ki Allahtan başkası bilemez) size neden böyle keyif veriyor anlamıyorum.
  Cevapla
 • Kuzman hadisi 3 yıl önce Şikayet Et
  Kuzman hadisini okumanızı tavsiye ederim. Bana onu hatırlattı...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle