Göksel Gümüşdağ açıkladı! F.Bahçe'den teklif var mı?

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe'nin İrfan Can ve Visca için teklif yapmadığını söyledi.

Göksel Gümüşdağ açıkladı! F.Bahçe'den teklif var mı?
Göksel Gümüşdağ açıkladı! F.Bahçe'den teklif var mı?
GİRİŞ 18.05.2020 09:55 GÜNCELLEME 18.05.2020 09:55

Milliyet'in duayen yazarı Şansal Büyüka, son günlerde Başakşehir'in iki yıldızı Edin Visca ve İrfan Can Kahveci'nin transfer söylentileri ile ilgili Göksel Gümüşdağ ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. İşte Büyüka'nın yazısının bir bölümü...

TEKLİF ALDINIZ MI?

Meraklandım, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ı aradım. Önce eşiyle birlikte sağlıklarını sordum, maşallah son derece iyiler. Başkan’a sonra, “Nedir bu İrfan Can ile Edin Visca işi, Fenerbahçe’den teklif aldınız mı?” dedim. Başkan çok kesin cevapladı:

TEKLİF YOK, YALAN

“Ne Fenerbahçe, ne de bir başka kulüp... En ufak bir teklif yok. Hepsi yalan, hepsi palavra” dedi.

YA TEKLİF GELİRSE?

“Peki ya teklif gelirse” dedim. Başkan, “Bu konuların sırası değil... Ortada şampiyonlukta çok ididalı olan bir takımımız var. Şu anda sadece lige ve Avrupa Kupası’na odaklıyız. Kaldı ki teklif yok” dedi.

YILDIZLARIN DURUMU

Başakşehir’de sezon sonu Clichy, Demba Ba, Gökhan İnler, Robinho ve Elia’nın sözleşmeleri bitiyor. Başkan, Clichy ile eğer kontratında bir indirime giderse seneye de devam etmek istediklerini söyledi.

CRIVELLİ CEVABI

Başkan, “Tabanca gibi adam” tanımlamasını yaptığı Enzo Crivelli’den çok umutlu olduklarını, henüz 24 yaşında olan Fransız golcü ile 4 yıllık sözleşmeleri bulunduğunu ve önümüzdeki sezon için de ellerinde çok ciddi alternatifler ve gençler olduğunu belirtti.

LİG İÇİN O SÖZLER

Elbette lig... Göksel Başkan, ligin başlamasından yana... Ancak herkes gibi, “Çok kontrollü, çok tedbirli, insan odaklı olmalıyız” dedi. Başkan’a göre ligin oynanmasında ve bitirilmesinde takvim olarak bir sıkıntı yok. Başkan gerekirse, “Hızlandırılmış bir lig”, yani bir haftada iki maç ya da İstanbul merkezli maçlarla bu ligin biteceğine inanıyor.

NE ALAN VAR NE SATAN

Sonuç: Edin Visca ve İrfan Can için kimse hayale kapılmasın. Şimdilik ne alan var, ne satan...

EROL BULUT SÖZLERİ

Fenerbahçe’nin gündemindeki hocalardan biri olan Erol Bulut, teknik direktörlüğe yürüyüşünü önemli ve vizyoner bir hoca olan Abdullah Avcı’nın yanında tamamladı. Takımın patronu olarak Malatya’da ve Alanya’da iyi işler yaptı. Ancak Erol Bulut ile ilgili benim dikkatimi başka bir şey çekti.

"AYAĞI YERDEN KESİLMEDİ"

Kupalara ambargo koyan Galatasaray’ı İstanbul’da eledikten ve yarı finale çıktıkları maçtan sonra, “Galatasaray gibi bir rakibi elediğimiz için elbette mutluyum. Ama iyi oynamadık, bu futbol bize yakışmadı” dedi. Bu çok önemli... Ayağı yerden kesilmedi. O rüzgârla ve mutlulukla esip gürlemedi. Doğruları söyledi. Kazanırken eksiğini, kendi gerçeğini gördü. Bir hoca için değerli bir özellik bu...

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR