"Fatih Terim ve Aykut Demir'i asalım"

FETÖ’cü eski polis İnan Kazan'ın örgüt içi kripto mesajlaşmalarda “Devrimden sonra futbolcu Aykut Demir’i Trabzon meydanına asalım. Fatih Terim’i de teşekkür konuşması eşliğinde asalım” dediği ortaya çıktı.

"Fatih Terim ve Aykut Demir'i asalım"
"Fatih Terim ve Aykut Demir'i asalım"
GİRİŞ 24.12.2018 11:36 GÜNCELLEME 24.12.2018 11:36
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış


15 Temmuz darbe girişiminin ardından bugüne kadar birçok örgüt mensubu deşifre edildi. Darbe girişimini planlayan örgüt mensuplarının kullandığı kriptolu programlardan da attığı mesajların çözümü tek tek yapılıyor. Bu sayede örgütün 15 Temmuz’u nasıl planladığı da belirleniyor. 

Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından FETÖ terör örgütü üyeliği suçundan cezası onanan eski polis İnan Kazan ile ilgili kararda, örgütün 15 Temmuz darbe girişimini ne kadar kanlı planladığı gözler önüne serildi. Kazan’ın kullandığı belirlenen örgütün kripto haberleşme programlarından Kakao Talk’ta darbe girişiminden 4 ay önce 9 Mart 2016 ve 19 Temmuz 2016 tarihleri arasında gönderdiği mesajlarda dikkat çeken ifadeler yer aldı. 

Çözülen mesajlarda FETÖ’cü İnan Kazan’ın 15 Temmuz darbe girişimini “devrim” olarak nitelendirdiği dikkat çekiyor. Mesajlarda “Devrimin heyecanına ver ağam. Onu da asalım. Biz hocamızla beraberiz. Devrimden sonra Kahramanmaraş Valimizi de belirlemiş olduk. Kaymakamlıktaki saygı duruşu sireni ve İstiklal Marşı’na uyandım. ‘Lan devrim mi?’ diye heyecan yaptım” ifadeleri yer aldı. 

"FATİH TERİM VE AYKUT DEMİR'İ ASALIM"

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi için kanlı bir plan yaptığı atılan mesajlarla deşifre oldu. FETÖ’cü Kazan’ın “Durak köyü Fetullah Gülen havalimanı olacak bu işin kaçarı yok. Devrimden sonra Aykut Demir’i Trabzon meydanına asalım. Fatih Terim’i de teşekkür konuşması eşliğinde asalım” şeklinde mesajlar attığı tespit edildi. “Durak köyünü yerle bir etmemiz için artık hiçbir engel yok” diyen sanık Kazan’ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ayrıca “Tereddüt ettiğim bir nokta var. Yukarıdan mı bombalayalım? Tanklarla mı olsun?” attığı mesajla örgütün hain yüzünü bir kez daha ortaya koydu.

Darbe girişimi sonrasında ‘maklube’ yapacaklarını kaydeden sanık Kazan’ın, “Abilerin ve maklubenin olduğu her yerde varım” dediği belirlendi. Kazan’ın 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin emniyetin WhatsApp grubuna “Askere direnmesin kimse, çeker vururlar” şeklinde mesaj attığı belirtildi.

FETÖ'YÜ REDDETTİ

Sanık İnan Kazan, ifadesinde örgütsel bir savunma olarak FETÖ ile bağlantısını reddetti. Kararını veren mahkeme “Sanığın darbeyi önceden bildiğini ve FETÖ silahlı terör örgütü ile hiyerarşik bağ kurduğunu gösterir mesaj içerikleri elde edilmesi karşısında sanığın savunmalarına itibar edilmemiş, vicdani kanı kesin, tutarlı ve çelişmeyen verilere dayandırılmıştır” dedi. (Ebru Karatosun - Türkiye Gazetesi)

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • Rizele 1 yıl önce Şikayet Et
  orayi gormek isterim.. Efendimizin soyundan gelen ınsanları merak ettim şimdi..
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Türklerin Selçuklu ile Anadolu ya adım attığı ve 1100lü yıllarda yaşayan ,Mevlana,Hacı Bektaş ve Yunus Emre gibi tasavvuf ve tarikat ehli insanlarla İslam nuru bu memlekete yayıldı.Osmanlı ile nerdeyse her sokakta açılan tekkeler vasıtası ile insanların ilmi ve irfani yükselişi sağlandı, sonuç olarak devlette yükseldi. Ne zaman ki bu tekkeler boş kaldı çöküş de başladı.
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Mevleviler ve Hacı Bektaşlar müzik eşliğinde dönüyor var mı bunun İslam da yeri, bu yeni bir ibadet şekli ya da ayin değil mi
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Durak köyünün resmi olarak gecen adı adıyaman menzil köyü
  Cevapla
 • Rizele 1 yıl önce Şikayet Et
  Durak köyu neresi bilen varmı anlayamadım... Nasıl dümdüz sebebi nedirki.. merak ettim..
  Cevapla
 • abdurrahman Kaplan 1 yıl önce Şikayet Et
  Menzil adiyaman Seyyidlerin Diyari
  Cevapla
 • erdem 1 yıl önce Şikayet Et
  adıyaman menzil de
  Cevapla
 • mhcivelek 1 yıl önce Şikayet Et
  bu durumda aykut demiri trabzon sporda istemeyen teknik direktör de soruşturulmalı çünkü sankibirbiriyle bağdaşık bir durum gibi geliyor bana
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle