Eskişehir'de Ümit Karan gerginliği

Eskişehirspor'da kaptan Ümit Karan'ın oyunculuğu bırakarak kulübün sportif direktörlügüne getirilmesine taraftarlardan tepki geldi.

Eskişehir'de Ümit Karan gerginliği
Eskişehir'de Ümit Karan gerginliği
GİRİŞ 28.05.2011 01:06 GÜNCELLEME 28.05.2011 01:06

Eskişehirspor'da kaptan Ümit Karan'ın oyunculuğu bırakarak kulübün sportif direktörlügüne getirilmesine taraftarlardan tepki geldi.
   
Eskişehirspor Taratarlar Birliği Üyeleri, Ümit Karan'ın takımın sportif direktörlüğe getirilmesini protesto etti. Adalar bölgesinde toplanan bir grup taraftar, "Stat yerinde kalsın, Ümit Karan sportif direktörlüğü bıraksın" şeklinde slogan atıp basın açıklaması yaptı.
   
Bir grup Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Üyesi, akşam saatlerinde Adalar Migros önünde toplandı. Burada önceki günlerde kulubün sportif direktörlüğüne getirilen Kaptan Ümit Karan'ın görevinden ayrılması ile stadın aynı yerinde kalması için protesto gösterisi yaptı.
   
Tepki amaçlı pankart açan grup adına açıklama yapan Cem Ergölen, takımın sportif direktörlüğüne getirilen Ümit Karan'ın bu görevinin Eskişehirspor taraftarı ve kent kamuoyunun tarafından kabul görmediğini söyledi.
  
 "Ümit Karan takımıma bu zamana kadar bir başarı katmadı bundan sonrada başarı katmayacaktır." diyen Ergölen, "Sezon başında eski teknik direktörümüzle yaşadığı tartışma sonrası kadro dışı kalan ve bu süreçte kulubün çıkarlarına ters düşmekte tereddüt göstermeyen eski kaptanımız, yaşı itibariyle de aktif olarak futbol oynayamayacağını kendiside kabullenmiştir." diye konuştu.
   
Ümit Karan isminin bu camiaya hiç bir şey kazandırmayacağını ileri süren Ergölen, "Bu işi oldu bitteye getiren Başkan Halil Ünal ve yönetim kurulundan yanlış bir karara imza atmamaları için sesleniyoruz. Söz konusu ismin her icraatı tarafımızca şüpheyle karşılanacaktır. Her hatası kendisiyle birlikte kendisini bu göreve getiren yönetime mal edilecektir. Kaptanımız istenmeyen yerde durmamalıdır." ifadesini kullandı.
  
 Grup, yapılan basın açıklamasının ardından "Stat yerinde kalsın, Ümit Karan sportif direkttörlüğü bıraksın" şeklinde slogan atarak olaysız şekilde dağıldı.