Yıldırım: Kocaman isterse Tuncay'ı alırız

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman'ın istemesi halinde eski futbolcuları Tuncay Şanlı'yı alabileceklerini söyledi.

Yıldırım: Kocaman isterse Tuncay'ı alırız
Yıldırım: Kocaman isterse Tuncay'ı alırız
GİRİŞ 26.05.2011 18:17 GÜNCELLEME 26.05.2011 18:17

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman'ın istemesi halinde eski futbolcuları Tuncay Şanlı'yı alabileceklerini söyledi.

LigTV'ye açıklamalarda bulunan Azi Yıldırım, eski futbolcuları Tuncay Şanlı'nın bedelsiz gelip gelmemesinin önemli olmadığnı belirterek, "Aykut hoca istiyorum derse geçmişte istedi ama bu sene birşey söylemedi. Bundan iki sene önce aradım İngiltere'deyken gelemeyeceğini söyledi. Biz de üstüne gitmedik. Aykut hoca isterse düşünürüz. Ama 35 yaşında da gelirse almam." diye konuştu.
Aziz Yıldırım'la birlikte programa katılan asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu ise kulübün halka açılmasıyla ilgili olarak konuştu.

Mosturoğlu: "Kulübün halka açılma modeli o tarihte başarılı bir model. Benzer şekilde Galatasaray, Trabzon halka açılmış. Beşiktaş farklı bir modelde açılmış. Hissedarlara ödenen kar payları kulübe yük getirmiş. Beşiktaş kar payı dağıtmadığı için büyüme sağlayamamış. Gelinen noktada hisse senetleri birleşmeyi teşvik edici ve bizi de cesaretlendirici bir seviyeye ulaşmıştı. SPK ve UEFA Lisansı açısından da futbol kazançlarının futbola aktarılması gerekiyor. Biz değişik branşlarda da faaliyet gösteriyoruz. Futbol gelirini de oralara yansıtıyoruz. Beşiktaş modeline geçmenin uygun olacağı söylendi. Yatırımcımız şirketimize güvendi ve haklarını kullanmadı. Pazartesi şirketin genel kurulunu yapacağız. Sonra haziranın ortasından itibaren futbol federasyonundan izinler alınınca futbol faliyetimiz anonim şirket olacak ve transfer görüşmelerimizi borsadan takip edebileceksiniz." ifadelerini kullandı.

Bu arada bir dönem Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'le yaşadığı polemikle ilgili de açıklamalarda bulunan Mosturoğlu, "Sadri Şener benle hiç tavla oynamadı bilmiyorum. Sayın Sadri Şener yaş olarak büyüğüm, hürmet ederim kendisine. Ben kurumsal açıklamalar yaptım ve onun şahsına hakaretim yoktu. Özürle ilgili eleştirimiz olmuştu. Futbolda sporda en büyük kırgınlıklar kısa sürede telafi edilebilir çünkü yakın bir ailedir. Bugün rakip olanlar kötü günde yanyanadır. Ben de tavlada iddialıyımdır. Sadri Şenerle bir araya gelirsek oynarız."
şeklinde konuştu.