Macar kaleci Cavcav'a dava açacak

Gençlerbirliği'nin ve Macar Milli Takımı'nın eski kalecisi Zsolt Petry, ''1996 yılındaki Türkiye-Macaristan milli maçında şike yaptığına'' ilişkin hakkında iddialarda bulunan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ı mahkemeye verecek.

Macar kaleci Cavcav'a dava açacak
Macar kaleci Cavcav'a dava açacak
GİRİŞ 03.04.2010 12:48 GÜNCELLEME 03.04.2010 12:48

Gençlerbirliği'nin ve Macar Milli Takımı'nın eski kalecisi Zsolt Petry, ''1996 yılındaki Türkiye-Macaristan milli maçında şike yaptığına'' ilişkin hakkında iddialarda bulunan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ı mahkemeye vermeye hazırlandığını bildirdi.

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından 1899 Hoffenheim'de kaleci antrenörlüğü yapan Zsolt Petry, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cavcav'ın iddialarını çok komik bulduğunu söyledi.

Petry, şunları kaydetti:

''1995 yılında kalesini koruduğum Gençlerbirliği aylık ödememi yapmadığı için UEFA'ya gittim. UEFA beni haklı buldu ve serbest kaldım. Beni Gençlerbirliği'nden Cavcav'ın kovması mümkün değil, çünkü ben kulübü bıraktım.

Cavcav'ın şike iddialarına gelince, çok komik buluyorum. Türkiye'nin Macaristan'ı 2-0 yendiği maçın kaseti izlensin. Hakan Şükür'ün attığı iki gole hiçbir kalecinin müdahalesi söz konusu olamaz. İlhan Cavcav kendini aklamak için beni kurban seçmiş herhalde...''

O dönemde UEFA tarafından haklı bulunarak serbest kalmasından sonra tehdit edildiğini öne süren Petry, ''Beni telefonla arayan kişiler tarafından korkutuldum; Gençlerbirliği'ne dönmemem halinde ailemi bir daha göremeyeceğim söylendi. İntikam almak için bana iftira atan İlhan Cavcav'ı mahkemeye vermek için avukatıma talimat verdim'' diye konuştu.

KAYNAK: AA