30 yıl sonra yeniden 3. Lig'e yükseldiler
Rize’de Bölgesel Amatör Lig (BAL) ekiplerinden Çayelispor 30 yıl sonra yeniden TFF 3'üncü Lig’e yükseldi. Çayelispor düzenlenen törenle kupasını aldı.
![30 yıl sonra yeniden 3. Lig'e yükseldiler](https://i20.haber7.net/resize/1280x720//haber/haber7/photos/2024/20/30_yil_sonra_yeniden_3_lige_yukseldiler_1716135688_3727.jpg)
GİRİŞ 19.05.2024 19:22
GÜNCELLEME 20.05.2024 00:19
Bölgesel Amatör Lig 10’uncu Grup’ta mücadele eden Rize ekibi Çayelispor, ligi ilk sırada tamamlayarak TFF 3’üncü Lig’e yükseldi. Yeşil-Beyazlı ekip çıktığı 24 müsabakada 20 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet yaşadı. Rakip fileleri 60 kez havalandıran Çayelispor kalesinde 16 gole engel olamadı. Attığı 60 gol ile grubunun en golcü takımı olan yeşil-beyazlılar 61 puanla şampiyon oldu.
Şampiyon olarak, 30 yıl sonra profesyonel lige yükselen yeşil- beyazlılar, şampiyonluğunu taraftarıyla birlikte Çayeli İlçe Stadyumu’nda kutladı. Düzenlenen kupa törenine; kulüp yönetim kurulu üyeleri, futbolcular ve çok sayıda Çayelisporlu taraftarlar katıldı. Kupa töreninin ardından türküler söylendi, tulum ve kemençe seslerinin eşliğinde horon oynandı.
YORUMLAR 15
-
Mehmet 2 ay önce Şikayet EtCayelinden öteye Selam söyle herkese Şampiyonluk yakışır Beyaz ile yeşileBeğen Toplam 3 beğeni
-
Dursun Çakır 2 ay önce Şikayet EtHelal olsun uşaklarBeğen Toplam 5 beğeni
-
Seref 2 ay önce Şikayet EtHep yukarısı yakışır cayelıneBeğen Toplam 5 beğeni
-
Memet 2 ay önce Şikayet EtGelecek sezon düşerBeğen Toplam 4 beğeni
-
efsane beşiktaşlı 2 ay önce Şikayet Etorkun boş konuşma varya senin yaptıgın işte bu boş konuşma allah aşkına zoruna mı gitti Çayeli sporun 3 lige çıkması orkun boş yapmaBeğen Toplam 3 beğeni
-
Orkun 2 ay önce Şikayet EtÇAYKUR reklama ihtiyacı yok sponsorluktan çekilsin bizde çayı ucuza icelimBeğen Toplam 6 beğeni
-
Mustafa 2 ay önce Şikayet EtKardes. Kafanı takma boşver sponsorluktanda çekilse yine aynı fiyata içeceksin o çayıBeğen Toplam 2 beğeni
-
Yorum 2 ay önce Şikayet EtPardon, ÇAYKUR ismi haberin neresinde geçiyor? Ben göremedim de.Beğen Toplam 3 beğeni