Diyarbekirspor'dan tepki çeken iddiaya yalanlama!

TFF 2. ligde mücadele eden Diyarbekirspor yönetimi, bugün sosyal medyada çıkan Ermenistan logolu arma ve kulübün yeni isminin Mezopotamyaspor olacağına dair haberler nedeniyle açıklama yaptı.

Diyarbekirspor'dan tepki çeken iddiaya yalanlama!
Diyarbekirspor'dan tepki çeken iddiaya yalanlama!
GİRİŞ 08.07.2023 15:08 GÜNCELLEME 08.07.2023 15:22
Bu Habere 241 Yorum Yapılmış

Sosyal medyada yayılan haberlerde Diyarbekirspor'un adını Mezopotamya Spor Faaliyetleri olarak değiştireceği iddia edilirken, yeni logosunun da Ermenistan armasının kopyası gibi olması tepki çekmişti.

TFF 2. ligde bu yıl mücadele edecek olan Diyarbekirspor kulüp Başkanı Serkan Genç, sosyal medyadaki Ermenistan logolu arma ve isim değişikliği nedeniyle açıklama yaptı.

İDDİALAR YALANLANDI

Genç, kulübün isminin değiştirildiğine dair basında yer alan haberler ve tartışmalar kulüp bilgisi dışında geliştiğini belirterek, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gururla Diyarbekirspor ismini taşımaya devam edeceğiz” dedi.(Değişiklik yapılacağı iddia edilen isim ve logo)

"DİYARBEKİR İSMİNİ TAŞIMAKTAN ONUR VE ŞEREF DUYMAKTAYIZ"

Serkan Genç, kulübün isminin değiştirildiğine dair basında yer alan haberler ve tartışmaların kulüp bilgisi dışında geliştiğini söyledi. Genç, “33 medeniyete ev sahipliği yapmış, peygamberler ve sahabeler diyarı unvanını almış kültürler mirası kadim şehrimizle bin yıllardır özdeşleşmiş olan Diyarbekir ismini taşımaktan onur ve şeref duymaktayız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gururla Diyarbekirspor ismini taşımaya devam edeceğiz.Hedefimiz yola çıktığımız ilk günkü gibi bu değerli ismi ve armayı üst liglere taşımaktır. Kamuoyuna saygılarımızla” diye konuştu.

Kulüp yönetiminin ayrıca önümüzdeki günlerde detaylı olarak basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Ermenistan devlet arması (Solda) - Sosyal medyada yer alan yeni Diyarbekirspor logosu (Sağda)

TARIM DOĞANSPOR OLARAK KURULMUŞTU

1977 yılında Tarım Doğanspor olarak kurulan takımın adı 1986 yılında Beşyüzevlerspor olarak değiştirildi.

2010 yılında kulübün ismi Yeni Diyarbakırspor olarak, renkleri ise Diyarbakırspor'un renkleri olan Yeşil-Kırmızı'ya dönüştürüldü.

Sonrasında ise 2015 yılına kadar Yeni Diyarbakırspor olan kulübün ismi “Diyarbekirspor” olarak değiştirilmişti.

Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 241
 • Afyon 4 ay önce Şikayet Et
  TFF sştesine girip bakın isim değişikliğine
  Cevapla
 • Kartal 4 ay önce Şikayet Et
  Ne çok Ermeni sevdalısı vatandaşlarımız varmış meğer bu hareket bu topraklara bu millete geçmişe gelecekte olanlara şehitlere şanlı tarihimize yapılacak en vahim harekettir yapanda yaptıranda göz yumanada yazıklar olsun
  Cevapla
 • reis 4 ay önce Şikayet Et
  Herkes kendine yakışanı yaparmış.İnşallah öyle birşey yapmazlar.Anadolu kardeşliğine zarar vermezler.
  Cevapla
 • nurettinbey 4 ay önce Şikayet Et
  Böylesi bölücü bir ekibi liglerde oynatman tam bir hainliktir.
  Cevapla
 • ÇarpmaBölmeNuretin 4 ay önce Şikayet Et
  Haberi bile okumadan yorum yapmak ve Diyarbekirsporumuzun şehrin diğer takımı gibi siyasi veya ideolojik bir düşünceye bağlı olmadığını bilmemek cahilliktir. Her parmak bir değil değersiz kardeşim. Saygılar
  Cevapla
 • alonegreywolf 4 ay önce Şikayet Et
  Bakalım söylediklerin kalbinden geçenler mi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle