Görülmemiş olay! Cezalı oyuncu oynattılar ceza almadılar

Süper Amatör Lig’de mücadele eden Torbalıspor, 2 maç cezası olan oyuncusu Ramazan Yardımcı’yı oynattı. Yapılan itiraz, süresi içinde yapılmadığı gerekçesiyle reddedildi.

Görülmemiş olay! Cezalı oyuncu oynattılar ceza almadılar
Görülmemiş olay! Cezalı oyuncu oynattılar ceza almadılar
GİRİŞ 25.01.2023 18:42 GÜNCELLEME 25.01.2023 18:42
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Süper Amatör Lig’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 25 Aralık 2022 günü oynanan Torosgücü Spor - Torbalıspor maçında Torbalıspor oyuncusu Ramazan Yardımcı, gol atan rakibine yumruk attı. Kırmızı kart cezası alan ve 6 Ocak 2023 günü toplanan İzmir İl Disiplin Kurulu kararıyla 2 maç ceza alan Ramazan Yardımcı'yı Torbalıspor teknik heyeti, cezalı olduğu halde 8 Ocak 2023 günü Yapıcıoğlu Başdaşspor maçında oynattı ve maçı Torbalıspor 6-0 kazandı.

ÜCRETİ YATIRDILAR, DİLEKÇEYİ VERMEDİLER

Maçtan sonra duruma itiraz edeceklerini sözlü olarak beyan eden Yapıcıoğlu Başdaş Spor yönetimi, itiraz için ödenmesi gereken 250 TL’yi ödedi, ancak iddialara göre itiraz dilekçesini sunmadı. 

Bunun üzerine harekete geçen Buca Belediye Spor Yönetimi, itiraz ücretini yatırıp dilekçeyi sundu. Buca Belediye Spor Kulübü’nün itirazını değerlendiren kurul, itirazın altıncı gün yapıldığını, yasal itirazın 5 gün içinde yapılması gerektiğini belirterek itirazı reddetti. DURUM LİGİ DOĞRUDAN ETKİLİYOR

Yaşanan olayın ligin tamamını etkilediğini belirten Buca Belediye Spor yetkilileri, “Bu olay doğrudan kulübümüzün ligdeki sıralamasını ve tüm ligin kaderini etkilemektedir. Nitekim Torbalıspor ile kulübümüz Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Play Offl'ara kalma adına yarış vermekte iki takım arasında yalnızca 2 puanlık bir fark bulunmakta, aynı zamanda küme düşme hattında olan Yapıcıoğlu Başdaş Spor ile Eşrefpaşa Spor arasında da 6 puanlık bir fark bulunmaktadır. Görüldüğü üzere Torbalıspor'un kurallara aykırı olarak cezalı oyuncusunu oynattığı müsabakadan almış olduğu 3 puanın silinmesi tüm lige doğrudan etki edecek niteliktedir. Her ne kadar kulübümüz bu müsabakanın tarafı olmasa da; puan sıralaması gereği müsabakadan doğrudan etkilenen kulüp konumundadır. Aynı zamanda gelinen aşamada kulübümüzün ciddi bir şekilde mağduriyeti söz konusudur denildi. Ankara’da bulunan Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanlığına da itiraz dilekçesi sunan Buca Belediye Spor, tüm spor kulüplerine çağrıda bulunarak yaşayan bu olaya sessiz kalmamalarını istedi.

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ
YORUMLAR 8
 • Fatih 1 hafta önce Şikayet Et
  Demek bir hırsız evime girse, kameralarla girdiği sabit olsa, ben 5 gün sonra eve gelip bunu fark etsem ve polise gitsem geç kaldın diyecekler. Durumun bundan farkı var mı? Her gün ayrı bir gariplik çıkıyor bu ülkede.
  Cevapla
 • Ramazan 1 hafta önce Şikayet Et
  Kural ihlali yapılmışsa, niçin durumun dilekçeyle bildirilmesi beklenir? Bu kural ihlali yapmaya teşvik etmektir.
  Cevapla
 • rıfkı efendi 1 hafta önce Şikayet Et
  amatöre kadar rezalet ... 7 sıradayken lig bitmez deyip ilk sıraya yerleşen gs ye şaşmamak lazım
  Cevapla
 • vedattt 1 hafta önce Şikayet Et
  ileride ağla. kendi sahanızda 3 attık daha konuşmaya nasıl yüzünüz var anlamış değilim... siz başkanınızı dinleyin allah başınızdan eksik etmesin :)
  Cevapla
 • Mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir ödül vereydiniz
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Aynı kırmızı kartı ertelmeye benzemis
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle