Ordu'da skandal: Kuran-ı Kerim sayfalarını kesip konfeti yaptılar

Ordu’da yeni açılan stadyumun ilk maçında büyük bir skandal yaşandı. Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı, stadyumdaki bir kaç vatandaş sayesinde fark edildi.

GİRİŞ 24.10.2021 00:32 GÜNCELLEME 24.10.2021 11:01
Bu Habere 363 Yorum Yapılmış

Ordu’da yeni açılan stadyumun ilk maçında büyük bir skandal yaşandı. Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı, stadyumdaki bir kaç vatandaş sayesinde fark edildi.

Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde binlerce Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfalarının parça parça kesilerek yerlerden toplandığı görüldü.

Orduspor 1967 – Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçında konfetinin içindeki kağıtlar arasından çıkan binlerce Kuran sayfası sosyal medyada büyük tepki topladı.

Durumu fark eden vatandaşlar, Emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarının yer aldığı kağıt parçalarını topladı.

ORDU VALİLİĞİ'NDEN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

ORDUSPOR KULÜBÜNDEN AÇIKLAMA

Orduspor Kulübü'nden de skandal olayla ilgili açıklama yapıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Maçın 52. dakikasında konfeti atılmıştır. Orduspor tribünlerinden gelen herkesin bildiği ve katıldığı bu görsel etkinlikte ne yazık ki bu akşam oynadığımız maçta istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Taraftar grubumuz tarafından konfeti parçalarında Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edilmiş, bu bilgi tarafımıza iletilmiştir. Taraftar grubumuzun dini değerlerimize yapılan bu saygısızlığa karşı bu durumu gündeme getirmesi bir yana ayrıca konu hakkında da soruşturma başlatılması için emniyet güçlerine destek olmuşlardır."

"Şehrimize, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafından bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir. Konunun incelenmesi ve açığa çıkartılmasında emniyet güçlerimizle birlikte hareket eden, her türlü bilgiyi emniyete ileten taraftarlarımıza, konunun yayılarak gündeme gelmesinde emeğe geçen halkımıza teşekkür ederiz. Yapılan her kötülüğe karşı iyilikle gitmeye devam edeceğiz."

YAZDIR
YORUMLAR 363
 • Asımın Nesli 1 ay önce Şikayet Et
  Mukaddes kitabımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum,yapanların ve yaptırılanların cezalandırılmasını istiyorum.
  Cevapla
 • Adanalı 1 ay önce Şikayet Et
  Müslüman bir ülkede bu olay yaşanıyorsa bize yazıklar olsun. Demek ki kulluk vazifemizi yeterince ifa edemiyoruz. çok üzüntülüyüm.
  Cevapla
 • mavera 1 ay önce Şikayet Et
  İçimizdeki din düşmanlarının, ateistlerin işi Allah'ın laneti bunu yapanların üzerine olsun...
  Cevapla
 • Cuma ali 1 ay önce Şikayet Et
  Bir Müslüman Kuran yapraklarını yırtıp konfeti yapıp atamaz eğer yaparsa müslüman değildir.Sözde ülke nüfusunun 0/099 Müslüman ama hiçbirşeyden habersiz koyungibi Müslüman olmaz.Artık ateist ve kılıçartıkları eylemlerini Müslümanların gözüne baka baka yapmaya başladılar.Devlet bu dinsiz bozgunculara layık oldukları cezayı umarım verir eğer bu provokatörler cezasız kalırsa bu başlangıç devamı gelir.
  Cevapla
 • Osmanlı 1 ay önce Şikayet Et
  Bu futbol tamamen bir proje Müslümanları uyutma bu kadar insan niye 5 vakit camide toplanmiyor yada neden toplanamiyor demeki hayir yok bu işte ....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle