Dursun Özbek'ten, Süheyl Batum'un sözlerine cevap!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Olağan seçimli genel kurulda başkan adaylığını açıklayan Süheyl Batum’un Florya’daki arazi hakkında ‘Florya'da neler oluyor, kimsenin haberi yok’ sözlerine yanıt verdi.

Dursun Özbek'ten, Süheyl Batum'un sözlerine cevap!
Dursun Özbek'ten, Süheyl Batum'un sözlerine cevap!
GİRİŞ 15.05.2024 19:00 GÜNCELLEME 15.05.2024 20:03
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Adayı Dursun Aydın Özbek, Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (1905 AGS) üyeleri ile bir araya geldi.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Özbek, “Oy birliği ile yetkiyi bize genel kurul verdi. Oy birliği ile yetki almak, yetkiyi alanın sırtına öyle bir yük yüklüyor ki tarifi mümkün değil. Eğer Galatasaray sevdalısıysanız bu yükü taşımak kolay değil. O gün bu yetkiyi siz bize verirken, biz size bunu nasıl kullanacağımızı bu yetkiyi Galatasaray’ın faydasına bir şeyler üretmek için kullanacağımızı anlattıysak noktasına kadar aynısını yapıyoruz. İstanbul’a geldiğiniz zaman bulunduğum yer Galatasaray Spor Kulübü’nün başkanlık makamı. Kapım açık. Hangi konuda bilmek istediğiniz bir şey varsa gelin sorun. Bilmeden, sormadan, genel kurulun en yüksek istişare organı olan divana gelmeden kimse fikir yürütmesin. Galatasaray’ın ihtiyacı olan birlik ve beraberlik” diye konuştu.

“Florya'da ihale süreci devam ediyor"

Olağan seçimli genel kurulda başkan adaylığını açıklayan Süheyl Batum’un Florya’daki arazi hakkında ‘Florya'da neler oluyor, kimsenin haberi yok’ açıklamaları üzerine değerlendirmede bulunan Özbek, şu şekilde konuştu:

“Florya arazisinde şu anda ihale süreci devam ediyor. Belki bilmedikleri yahut da yapılan tenkitlerin bir kısmı enformasyon, bilgi eksikliğine dayandığını görüyorum. Tabii onlar da iyi niyetle Galatasaray’ın menfaatlerini savunmak istiyorlar. Geldiğimiz durum şu, Florya projesi yani genel kuruldan aldığımız yetki çerçevesinde genel kuruluna aldığımız yetkide noktasından, bir bir ne yazıyorsa o süreçtedir. Şu ana kadar herhangi bir ihale yapılmış değil. Herhangi bir sözleşme imzalanmış değil. Herhangi firmayla mutabakat yapılmış değil. Yani ben bu mesajın üzerine basa basa tekrar söylüyorum. Çünkü yapılan yorumlar, ihale yapıldı. Eksik, ihale yapılmadı. İhale yapılırsa da genel kurulun bize verdiği yetki çerçevesinde yapacağız. Yani buradaki en önemli mesaj şu, Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu bize bana ve arkadaşlarımla bu işleri yapmam için oy birliği ile yetki verdi. Oy birliğinin anlamı çok farklıdır. Galatasaray Spor Kulübü’nün emanetini taşıyorsunuz. O insanlar size oy birliğiyle bu işi yapmanız için yetki veriyor. Yani mesuliyetiniz yüz bin kat daha artıyor. Biz bu mesuliyetin farkındayız. Dolayısıyla biz santimine kadar ne yetki aldıysak tekraren söylüyorum aynı prosedürü takip ediyoruz. Şu anda o prosedürün içindeyiz. Görüşmelerimizi bu çerçevede yapıyoruz. Zamanı gelince televizyondan yayınlayacağız. Zamanı gelince ihale komisyonlarına zarflar gidecek. Her şey şeffaf, Galatasaray’a yakışır şekilde yapılır.”

"6 milyar TL'yi hedefliyoruz"

Galatasaray’ın Sportif AŞ’den 2022 yılında yaklaşık 1 milyar TL elde ettiği geliri, yönetime geldikten sonra ilk 9 aylık dönemde 4,5 milyar TL hasılata ve 608 milyon TL kâra ulaştırdıklarını aktaran Özbek, 2024 yılı sonunda da hasılatın 6 milyar TL’ye gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Galatasaray’ın 2022 yılı içinde 3 milyon adet üründen 200 milyon TL ciroya ulaştığını ve bugün gelinen noktada 11 milyon parça ürün ve yaklaşık 2 milyar TL ciroyu yakaladıklarını kaydetti.

Kulüp başarısı için hem futbolda hem de amatör branşlarda tesisleşmenin önemli olduğunu dile getiren Özbek, “Kulübe geldiğimiz günlerde kulübümüzün amatör branşların maçlarını farklı salonlarda oynamaları ve tüm branşlara ait tesisin bulunmaması büyük bir sorundu. Amatör şubelerin büyük bir kısmını tek bir yerde toplayabilmek ve çok amaçlı bir spor salonuna sahip olmak amacı ile stadımıza komşu 62 dönümlük bir araziyi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden 49 yıllığına kiraladık. Buranın ismi de değişiyor, yeni adı Galatasaray Vadisi olacak. Önümüzdeki dönemde göreve gelirsek bu projeyi kulübümüze maddi bir yük oluşturmadan gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Rebelboy1903 3 gün önce Şikayet Et
  Mevcut Başkan ve Başkan Adaylarına Bakınca. Futbolu Siyasi Araç Haline Getirmeye Çalıştıklarını Görüyorum. Gerçi Hep Kullanılmak İstendi Ama O Zaman Sadece Bir Kaç Taraftar Grubu İle Şimdi Yöneticilerle Klüpleri Kullanma Peşindeler
  Cevapla
 • Misafir 3 gün önce Şikayet Et
  o zaman borsa da niye zarar gösteriyorsunuz onu cevabını ver bakalım
  Cevapla
 • Gsli 4 gün önce Şikayet Et
  Kaleyi içten fethetmek isteyen koçun adamı. Bunu secerlerse yuh derim.
  Cevapla
 • Misafir 4 gün önce Şikayet Et
  tabiki devlet yapar statlarini yaptıkları gibi.hazira konarlar .fb kendi yaptı.
  Cevapla
 • Kaysi 4 gün önce Şikayet Et
  Ne kadar vergi ödediniz onubda anlat
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle