TFF'den aşı açıklaması! 'Hatırlatma aşısını olmayanlar...'

TFF, 180 günlük süreyi tamamlamasına rağmen hatırlatma aşısını olmayanların statlara alınmayacağını açıkladı.

TFF'den aşı açıklaması! 'Hatırlatma aşısını olmayanlar...'
TFF'den aşı açıklaması! 'Hatırlatma aşısını olmayanlar...'
GİRİŞ 05.01.2022 11:25 GÜNCELLEME 05.01.2022 11:26
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu, stadyumlara girişte aranan aşı şartlarına dair bir bilgilendirme yaptı.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Tüm dünyada, özellikle de Avrupa'da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır.

Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır.

Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir. 

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır."

 

YORUMLAR 7
 • HASAN 2 yıl önce Şikayet Et
  Galatasaray cezasız kaldı. Kesin aşısız taraftar alıyorlardır basın cezayı. Fedarasyon sen seversin Galatasaraya ceza vermeyi haydi davran.
  Cevapla
 • Trabzonspor 2 yıl önce Şikayet Et
  2. Yarı Seyirciye de yasak getirin bide düşme kalksin şimdi demeyin ama sezon sonu söyleyinde kimse duymasın yoksa Trabzonspor şampiyonluğa gidiyor Hepinizi yeneceğiz inşaallah
  Cevapla
 • ANTALYASPORLU 2 yıl önce Şikayet Et
  biontek denen sıvıyı kesinlikle olmam. Yerli aşıyı olmayı düşünüyorum. Boş vaktim olursa ofiste bakarım. Bide evden izlerim. Daha iyidir.
  Cevapla
 • ARC 2 yıl önce Şikayet Et
  Oyuncuların hepsi olmuşmu aşı
  Cevapla
 • Vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  Diktatörlüge devam yani, bravo. Beyin devre disi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle