Fenerbahçe'nin bombası: Tutanaklar sahte

İşte F.Bahçe'nin 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı yargılamanın yenilenmesi talebinin gerekçesi...

Fenerbahçe'nin bombası: Tutanaklar sahte
Fenerbahçe'nin bombası: Tutanaklar sahte
GİRİŞ 09.05.2014 06:35 GÜNCELLEME 09.05.2014 11:38
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

İki ayrı dilekçe hazırlayan F.Bahçe Başkanı'nın avukatları, "duruşma tutanaklarının sahte olması nedeniyle" 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden yargılamanın yenilenmesini ve Yıldırım'ın cezaevine konulmamasını isterken, feshedilen 16. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti için de HSYK'dan soruşturma talep etti.

Aziz Yıldırım'ın, Yargıtay tarafından onanan dosyası, halen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından incelenirken, avukatlar, önceki gün iki ayrı başvuruyla harekete geçti. Başvurulardan biri, yargılamanın yenilenmesi ve Fenerbahçe Başkanı'nın cezasının infazının ertelenmesi talebiyle 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapıldı. Diğer başvuruda ise Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan (HSYK), mahkumiyet kararlarını veren feshedilen özel yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakimleri hakkında soruşturma açması istendi. Avukatlar her iki başvuruda da ortak gerekçe olarak, "duruşma tutunaklarının sahte olmasını" gösterdi.

Aziz Yıldırım'ın avukatları Köksal Bayraktar, Abdullah Kaya ve İlkan Koyuncu tarafından 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapılan başvuruda, dilekçe özü olarak, "CMK 311/1-a maddesi uyarınca duruşma tutanaklarının sahte olması nedeniyle yargılamanın yenilenmesi ve CMK'nun 312. maddesi uyarınca infazın dururulması" ifadelerine yer verildi.

YARGITAY'A SAVUNMALARIMIZ GİTMEDİ

Dilekçede, duruşma tutanaklarının sanık avukatlarına verilmediği, bunların ancak Yargıtay temyiz incelemesi sonrası alınabildiği ve tutanaklar ile ıslak imzalı duruşma tutanaklar karşılaştırıldığında çok sayıda uyumsuzluk belirlendiği kaydedildi.

Avukatlar, öncelikle tutanakların bir kısmında sanıkların sözlü savunmalarının bulunmadığını, çok defa kes-yapıştır yapılarak tutanakların oluşturulduğunu, sanıklar ve avukatların söylemedği tek düze bayanların oluşturulduğunu belirtti. Ayrıca Yargıtay incelemesinin de eksik ve savunmaların yer almadığı tutanaklar üzerinden yapılmış olduğu yönünde ciddi kuşkular bulunduğu ifade edildi.

Dilekçede, CMK'ya göre "hükmü etkileyen bir belgenin sahteliği anlaşılırsa" yargılamanın yenileneceği da belirtildi.

İKİ POLİSİN KUMPAS BEYANLARI...

Yargılamanın başından beri iletişim tespit tutanaklarına (tapelere) itiraz edildiğini de belirten avukatlar, telefon konuşmalarının doğru olmadığı konusunda da şüphelerin bulunduğunu dile getirdi.

Yargılamanın yenilenmesi talebini içeren başvuruda, ilgi çekici bir noktaya daha değinilerek, "Soruşturmada görev alan iki kamu görevlisinin, müvekkilimize kumpas kurulduğu yönündeki beyanları, feshedilen mahkemenin verdiği kararın ne kadar hatalı olduğu anlaşılmaktadır. İki polis memurunun ifadeleri savcılıktan talep edilebilir" denildi.

Aziz Yıldırım'ın avukatları, tüm bu gerekçeler nedeniyle yargılamanın yenilenmesine ve Fenerbahçe Başkanı'nın cezasının infazının durdurulmasına karar verilmesini talep etti.

KAYNAK: HÜRRİYET

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
şike
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • erol 6 yıl önce Şikayet Et
  erol. hırsızlık yaparken suç üstü yakalanmış hala delil diyor tutanak diyor yahu bu hakimler savcılar yargıçlar daha delil nedir tutanak nedir rapor nedir sahtemidir deyilmidir ayrıt edemiyorlar savcılık hakimlik yargıçlık yapıyorlar olacak şey deyil aziz melayike gibi cami cemi cemaati adam hiç hak yermi hirsuzluk edermi
  Cevapla
 • umutsuz 6 yıl önce Şikayet Et
  muz cumhuriyetine dönmüs memleket. Türkiye de suclular hapse atilmiyorki sucsuzlar yatiyor,aziz yildirimin yerinde ben olsaydim serbestmiydim ben simdi,buna basbakan ve hükümet bir cevap versin , güclü ve zengin olana ne askerlik var ne hapis cezasi,ahhaa burda yaziyorum her ne pahasina olursa olsun cocuklarimi askere göndermiyecegim,gitsinler Alman ordusun da hizmetlerini yapsin lar ,hic olmasa kime hizmet ettikleri belli olur.
  Cevapla
 • oku yorum 6 yıl önce Şikayet Et
  ya bu adam çok masum ya bırakın şunun yakasını:). dünyanın en temiz insanına utanmıyor musunuz dil uzatmaya siz ya:) aaa aaaaa olmuyo ama kızıcam şimdi! Aizi sen içeri gir ya da girme fenerbahçeye kocaman bir karayı öyle bir çaldın ki, bin tane halitle, beş yüz tane bahadır gelse aklayamaz:)
  Cevapla
 • Sultan Sonuncu Ahmet 6 yıl önce Şikayet Et
  Tek Bir Şey Soruyorum!. Bu ligde şikeyi sadece Fenerbahçe mi yapmıştır? Evet diyorsanız, çok safzınız. Hayır diyorsanız, o zaman neden sadece Fenerbahçe'nin üstüne gidildi? G.S.liler, Trabzonlular çok masumdur, hatta onlara kızımı, kızkardeşimi verecek kadar güvenirim diyorsanız, size geçmiş olsun...
  Cevapla
 • mesut bahtiyar 6 yıl önce Şikayet Et
  halit bin velid. google şike gerekçeli kararı açıklandı yazıp gelen linklerden gerekçeli kararı indir. sayfa 397 -470 arasını oku ondan sonra konuş bilader. gram okuduğunuz yok. orda paray kimden almış ne kadar almış hepsi delilli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle