Fernando Santos'tan Ronaldo sözleri! "Neyse dedim"

Portekiz teknik direktörü Fernando Santos, Cristiano Ronaldo hakkında çıkan iddiaları yalanladı ve aralarında geçen konuşmayı anlattı.

Fernando Santos'tan Ronaldo sözleri! "Neyse dedim"
Fernando Santos'tan Ronaldo sözleri! "Neyse dedim"
GİRİŞ 09.12.2022 14:47 GÜNCELLEME 09.12.2022 14:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Fernando Santos, 2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde oynayacakları Fas maçının öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Cristiano Ronaldo tartışmalarıyla ilgili konuşan Santos, yıldız futbolcunun hiçbir şekilde takımdan ayrılmak gibi bir talebinin olmadığını vurgularken çıkan iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

"Ronaldo kararımı olgunlukla karşıladı"

"Cristiano Ronaldo bu kadronun çok önemli bir parçası, takım kaptanı ve Portekiz futbolunun en önemli temsilcilerinden biri. Bu oyuncu Portekiz halkının ve bütün futbolcuların örnek aldığı bir oyuncu. Detaylara girmek istemiyorum ama konuştuğumuz şey, oturup tartışmak ya da yüzleşmek gibi olmadı. Öğle yemeği sırasında onun yanına oturup konuştuğum bir andı. Taktiksel olarak sebeplerini açıkladım. Böyle bir seçim yapmam gerektiğini ona söyledim. Dediğim gibi öğle yemeğinde yaptığımız kısa bir konuşmaydı. Ona ben ne kadar güvendiğimi, sonraki maçlarda da güveneceğimi ve vazgeçilmez bir oyuncu olduğunu söyledim. Bu tamamen taktiksel ve stratejik bir seçimdi. Cristiano da bunu olgunlukla, normal karşıladı ve itiraz etmedi. Kamuoyunun sandığının aksine tamamen normal karşıladı."

"Neyse dedim ve konunun üzerine gitmedim"

"Bu süreçte hiçbir şekilde bana gelip milli takımdan ayrılmak istediği ya da kampı terk ettiği gibi şeyler söylemedi. Bu tamamen asılsız bir haber. Bizim tek odaklandığımız şey o günkü maçtı. Normal antrenmanımıza çıktık, ısındık. Bizim tarafımızdan bakınca tamamen teknik ve taktiksel odaklı bir değişiklikken basında tamamen uydurma haberler çıktı. Neyse dedim ve bu konunun üzerine çok gitmedim. Ronaldo ile de tekrar konuşma fırsatımız olmadı. Ancak bu size böyle yansımış olabilir."

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Fernando, sen bir takımın başına gelecek en büyük felaket NEYSE...
    Cevapla