FIFA, Sırbistan'ın 'Kosova skandalına' cezayı kesti!

Dünya Kupası'nda Sırbistan Milli Takımı'nın soyunma odasında açtığı bayrakta Kosova'nın da yer alması üzerine FIFA, Sırbistan'a ceza verdi.

GİRİŞ 08.12.2022 00:04 GÜNCELLEME 08.12.2022 09:42
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Sırbistan'ın soyunma odasında Kosova'yı "Sırbistan'ın parçasıymış gibi gösteren" flama dolayısıyla FIFA tarafından soruşturma başlatılmıştı. 

FIFA karar olarak Sırbistan Futbol Federasyonu'na; Brezilya maçında soyunma odasında yaşanan olay için 21 bin 300 Dolar ceza kesti. 

NE OLMUŞTU?

Uluslararası Futbol Federasyonu Birliği (FIFA), Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda Brezilya ile karşılaşan Sırbistan'ın, soyunma odasında, Kosova'yı "Sırbistan'ın parçasıymış gibi gösteren" flama dolayısıyla Sırbistan Futbol Federasyonu'na disiplin soruşturması başlattı.

KOSOVA CEPHESİNDEN TEPKİ GELDİ

FIFA Dünya Kupası'nda rakibi Brezilya ile karşılaşan Sırbistan takımının soyunma odasında, "Teslim olmak yok" yazılı, "Kosova haritasına resmedilmiş Sırbistan bayrağı" bölgede tepkiyle karşılandı.

Kosova Futbol Federasyonu, konuyla ilgili şikayette bulunduklarını ve FIFA'nın olayla ilgili Sırbistan Futbol Federasyonu'na "disiplin soruşturması" başlattığını duyurdu.

Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Hajrulla Ceku, eylemi, "Dünya Kupası'nı nefret dolu, yabancı düşmanı ve soykırım mesajları yaymak için kullanıyorlar." şeklinde değerlendirdi.

Sırbistan, 2008'de tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Kosova'yı kendi toprağı olarak görüyor.

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören
YORUMLAR 54
 • Ülkem 1 ay önce Şikayet Et
  kosava kosavlı Müslümanların dır vede öyle kalacak Sırp canilileri katilleri ilk fırsatta bu katliamı fırsat bulurlarsa allah korusun hemen yapacaklar dikkat edilmesi lazım unutmayın küfür tek millet bu cani katillerin önünde tek engel Türkiye vede büyük lider sayın Recep Tayyip Erdoğan var bu iki ayak sekteye veya tökezlerse vay dünya mazlum Müslümanlarının haline çünkü sayın reisi cumhurumuzun liderliğinde kimse garip gurabaya el kaldıramaz buna Amerika da dahil.
  Cevapla
 • adil 1 ay önce Şikayet Et
  bosnada yapılan zulümleri gördüm sırplar çok kötü
  Cevapla
 • Kalaycı 1 ay önce Şikayet Et
  Yeryüzünden israil ve sırbistanı kaldırmak lazım
  Cevapla
 • Orhan0708 1 ay önce Şikayet Et
  Bu mu yani?
  Cevapla
 • DEMİR 1 ay önce Şikayet Et
  Rusyanın Kışkırtmaları Bunlar . Zaten Geçmiş Tarihten Bu Güne Sırbistan , Rusyanın Bir Benzetmeyle Tasmalı Av Köpeği Gibidir . Özetle Rusya , Sırbistanın Koruyucu Meleğidir .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle