Dünya Kupası'nda muhteşem cuma namazı görüntüsü

Dünya Kupası'nda B Grubu'ndaki Galler - İran maçı öncesi Ahmad Bin Ali Stadyumu'nun çevresinde Cuma namazı kılındı.

GİRİŞ 25.11.2022 13:12 GÜNCELLEME 25.11.2022 13:32
Bu Habere 85 Yorum Yapılmış

Katar'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nın B Grubu'nda yer alan Galler ile İran, ikinci maçlarında karşı karşıya geldi. Ahmed bin Ali Stadı'ndaki mücadele saat 13.00'te başladı.

Tarihinde Dünya Kupası'na ikinci kez katılan Galler, gruptaki ilk maçında, son dakikalarda Gareth Bale'in attığı penaltı golüyle ABD ile berabere kalmıştı.

Protestoların damga vurduğu karşılaşmada ise İran, İngiltere'ye 6-2 mağlup olarak turnuvaya kötü bir başlangıç yapmıştı.CUMA NAMAZI KILINDI

Galler - İran karşılaşması öncesi Ahmad Bin Ali Stadyumu'nun çevresinde Cuma namazı kılan taraftarlar güzel görüntüer oluşturdu. Çoğunluğunu İranlı futbolseverlerin oluşturduğu namaz kılan grubun arasında ev sahibi Katar ve diğer Müslüman ülkelerden gelen ziyaretçilerde yer aldı.HRİSTİYAN TARAFTARLAR MÜSLÜMAN OLDU

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası maçlarını izlemeye gelen 6 kişilik Brezilyalı aile ile Meksikalı bir taraftar Müslüman oldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüde, başkent Doha'da bulunan bir caminin önündeki Meksikalı gencin Katarlı bir Müslüman ile İslamiyet’e geçiş hakkında konuştuğu görülüyor. Katarlı adam, Meksikalı gence İslam’a göre sadece Allah’a inanması ve Hz. İsa’nın yanı sıra diğer tüm peygamberleri kabul etmesi gerektiğini söylüyor. Meksikalı gence Müslüman olmak için herhangi bir baskıya maruz kalıp kalmadığını da soran Katarlı Müslüman, "Hayır" cevabını almasının ardından genç adama İngilizce ve Arapça şehadet getirmesi için yardım ediyor. Katarlı adam, Müslüman olan Meksikalı gence Kur’an-ı Kerim’in İngilizce tercümesini de hediye ediyor.Katar’daki başka bir camide kaydedilen görüntüde ise 6 kişilik Brezilyalı ailenin Katarlı bir Müslümanın yardımıyla İslam’a geçtikleri görülüyor. Anne, baba, 3 kız ve 1 erkek çocuktan oluşan Brezilyalı aile, Katarlı adam ile konuşarak İslamiyet’i hiçbir baskı altında kalmadan kabul ettiklerini belirtirken, anne ve 3 kızının başlarını örtmeleri de dikkat çekiyor. Heyecanlı oldukları belli olan aile, yine Katarlı Müslüman'ın yardımcı olmasıyla Arapça ve İngilizce şehadet getiriyor. Görüntüde ayrıca camide bulunan cemaatin olayı ilgiyle takip ettikleri görülüyor.

Meksika resmi makamları tarafından yapılan açıklamaya göre 2020 yılında ülkedeki Müslüman nüfusun 7 bin 982 olduğu bildiriliyor.

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören
YORUMLAR 85
 • ERZURUMLU / TELAT 18 saat önce Şikayet Et
  İşte bizdeki bizden görünüpte aslında bizden olmayan fakat 1927 de bu milletten habersiz isimleri değiştirilip müslüman ismi verilen gayri müslim yahudi ve ermenilerin torunlarının bu ülkede neden islam düşmanı olduklarını şimdi dahi iyi anlıyoruz onun için dünya kupasının KATAR gibi müslüman bir ülkede olmasının verdiği rahatsızlık bunda aslında bunların kim olduğunu bize gösterdi çok şükür. Reis'den ALLAH cc razı olsun ki 8 şubat 2018'deki arşivlerin açılması ve bu soysuzların kimler olduğu ortaya çıktı başka söze gerek yok
  Cevapla
 • ahmet 18 saat önce Şikayet Et
  Maşallah. Rabbim sayılarını çoğaltsın. Tebliğ için her vasıtayı kullanabilen gayretli kardeşlerimizi tebrik ediyoruz.
  Cevapla
 • Gazi , 20 saat önce Şikayet Et
  Katar insanları Müslüman olması : insanları Müslüman kardeşliğine KATAR..
  Cevapla
 • Misafir 21 saat önce Şikayet Et
  işte bu
  Cevapla
 • Bahtiyar 22 saat önce Şikayet Et
  Cahiliyye döneminde Kabe'nin putlarla dolu olması neyse bu gösteri de onun gibi bir şeydir. Herkesçe malumdur ki futbol sadece futbol değildir. Futbol birçok başka şeyin yanısıra insanlık tarihinin en büyük putlarından biridir de.
  Cevapla
 • futbolcu 16 saat önce Şikayet Et
  Ne alaka pes yani
  Cevapla
 • KUL 22 saat önce Şikayet Et
  Her şeyin kötü tarafını değil iyi taraflarını da görün.Ben okuyunca sevindim ya siz.Sadece eleştirmen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle