Katar'a bitmek bilmeyen LGBT baskısı!

21 Kasım - 18 Aralık tarihleri arasında Katar'da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası'na günler kala Batı medyasındaki LGBT dayatmaları şiddetini arttırdı.

GİRİŞ 13.10.2022 16:51 GÜNCELLEME 13.10.2022 17:41
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

   
Haber7 Spor Servisi

Katar'ın ev sahibi olduğu 2022 Dünya Kupası öncesi başta İngiltere olmak üzere Galler, Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, İsviçre ve Hollanda LGBT propagandalarını devam ettirerek Müslüman ülke Katar'ı köşeye sıkıştırmaya çalışıyor.

Dünya Kupası'nda gökkuşağı renklerini içeren kol bantlarını takmak için FIFA'ya müracat eden Avrupa ülkeleri UEFA'nın desteğini de alarak bu konuda baskılarını arttırdı.

Katar hükümetinin eşcinsel vatandaşlara karşı olduğu şeklinde maksatlı haberlerin İngiliz medyasında sıkça yer almasının ardından 2022 Katar Dünya Kupası CEO'su Nasser al-Khater açıklamalarda bulundu.

2022 Katar Dünya Kupası'nın CEO'su Nasser al-Khater

Nasser al-Khater: "Eşcinsel ilişkiler Katar'da suç"

Sky News'e konuşan Khater, Katar'ın eşcinsel ilişkileri suç saymasına rağmen, Dünya Kupası'nı ziyaret eden LGBTQ+ destekçilerinin ayrımcılığa maruz kalmayacağını söyledi.

Khater, "Tek istediğimiz insanların kültüre saygılı olmaları" diyerek "Günün sonunda, başkalarına zarar verecek bir şey yapmadığınız, kamu malına zarar vermediğiniz sürece sizi endişelenecek bir şey yok." dedi.Nasser al-Khater: "Kol bantları FIFA'nın meselesi"

"One Love" kampanyası kapsamında İngiltere ve Galler kaptanları Harry Kane ve Gareth Bale ile Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, İsviçre ve Hollanda kaptanları turnuvada çok renkli kol bantları takacaklarını açıkladı.

Ancak Khater, Katar'da bu tür kol bantlarına izin verilip verilmeyeceğinin "FIFA meselesi" olduğunu söyledi.

Khater, "Anladığım kadarıyla farklı siyasi mesajlar verilmek isteniyor. Fakat bu, insanların gelip eğlenmek istediği bir spor turnuvası. Bunu bir siyasi ifadeler platformuna dönüştürmenin spor için doğru olmadığını düşünüyorum" dedi.Abdulaziz Abdullah Al Ansari: "28 gün boyunca dini değiştiremezsiniz"

Dünya Kupası öncesi turnuvanın güvenliğinden sorumlu olan İçişleri Bakanlığı Ulusal Terörle Mücadele Komitesi Başkanı Abdulaziz Abdullah Al Ansari bu konuyla ilgili geçtiğimiz aylarda bir açıklamada bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

"FIFA, daha önce stadyumlarda gökkuşağı bayraklarına izin verileceğini söyledi. Ancak eşcinsel haklarının maksatlı şekilde teşvik edilmemesi gerekiyor."

"Eğer bir taraftar gökkuşağı bayrağını kaldırdıysa ve ben bayrağı o kişiden aldıysam, bu ona gerçekten hakaret etmek istediğimden değil, onu korumak istediğimden olacaktır."

"Çünkü bunu yapmazsam etrafındaki biri saldırabilir. Bütün insanların davranışlarını garanti edemem. Burada yasaları değiştiremeyiz. Dünya Kupası için 28 günü boyunca dini değiştiremezsiniz."


İngiltere Futbol Federasyonu üyesi Chris Paouros

İngiltere Futbol Federasyonu baskıya devam ediyor: "En büyük tehlike devletin eylemlerinden geliyor."

LGBT eylemlerine verdiği destekle bilinen İngiltere Futbol Federasyonu üyesi Chris Paouros, Katar cephesinden gelen açıklamalarla ilgili endişe duyduğunu dile getirerek Katar hükümetini suçlayıcı ifadelerde bulundu.

Chris Paouros, "Katar'a birçok kez gittim ve yerel Katar halkının veya Dünya Kupası için gelen taraftarların gökkuşağı bayrağı taktıkları için saldırıya uğramasını beklemiyorum. En büyük tehlike devletin eylemlerinden geliyor." dedi.

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören

Editör Hakkında

Gazeteciliğe 2007 yılında Marmara FM'de başladı. 2009 yılından bu yana Haber7.com kadrosunda yer alıyor. Haber7.com'da gündem editörü, görsel editör, spor editörü görevlerinde bulundu. Şu an Haber7.com Spor Sayfası sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. Mehmet Can Belören; Medya ve İletişim ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezundur.
YORUMLAR 97
 • selim 1 yıl önce Şikayet Et
  lgbt değince aklıma cehape ve kılıçdaroğlu geliyor ,cehape belediyelerin ....nelere verdikleri destek göz önünde iken ve Allah cc ayetleri varken zillet denmezde ne denir
  Cevapla
 • Sinan 1 yıl önce Şikayet Et
  Demekki dünya kupası seyretmiyoruz. Allah'ın lanetlediği bir şeyin propagandasının yapıldığı yerde durmamak lazım.
  Cevapla
 • Ozan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ulan bu saçmalığa daha sert tepkiler vermek lazım
  Cevapla
 • İsmail 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyada egemen güçler sporu da bir araç olarak kullanıyor. Bunlar Dünya barışı, huzuru önündeki en büyük engel.
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Cinsi bozuklar hakkında İslâm dini Gereğini söylemiştir. Teşvik etmek de aynı kapsama girer
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle