Hidayet Türkoğlu noktayı koydu! Hepsini alın...

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ekim ayında gerçekleşen olağan genel kurulu ile göreve gelen Hidayet Türkoğlu yönetimi startını sert aldı.

Hidayet Türkoğlu noktayı koydu! Hepsini alın...
Hidayet Türkoğlu noktayı koydu! Hepsini alın...
GİRİŞ 25.11.2016 12:44 GÜNCELLEME 25.11.2016 14:22
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

TBF yönetim kurulunun daha görev sürelerinin bir ayı dolmayan, daha önceden yapılan bazı sözleşmelerin feshi ve revize edilmesiyle yıllık 3 milyon tl'ye yakın bir tasarruf gerçekleştirdiği bildirildi.

Türkoğlu başkanlığında toplanan TBF yönetim kurulu bu kapsamda yaptığı son toplantıda FİBA Avrupa Başkanı ve TBF onursal başkanı Turgay Demirel'le ilgili flaş bir karara imza attı. TBF yönetimi, basketbol federasyonu tarafından Turgay Demirel'e tahsis edilen makam aracının, odasının, telefonlarının ve kredi kartlarının geri alınmasına karar verdi.

Karar Turgay Demirel'e iletildi!

Demirel'in 2014 yılında FİBA başkanı olup TBF başkanlığını Harun Erdanay'a devretmesine rağmen bir çok harcamasının federasyon tarafından karşılanmasına Türkoğlu yönetiminden veto geldi. Yönetim kurulu Demirel'le ilgili aldığı bu kararı kendisine ileterek odasını boşaltmasını, makam aracını, telefonlarını ve federasyona ait kredi kartını geri vermesini kendisine bildirdi.

Bu arada yaklaşık bir ay süren denetlemede ortaya çıkan bazı şaşırtıcı sözleşmelerle ilgili federasyonun yasal işlem başlatacağı öğrenildi. TBF'de yaklaşık 23 yıl başkanlık görevi yapan Turgay Demirel'le ilgili flaş bir karara imza atan Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki federasyon yönetim kurulu bazı kurul başkanı ve profesyonellerin sözleşmelerini de uçuk bularak revize etmesi dikkat çekti.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 7
 • osman 3 yıl önce Şikayet Et
  helal sana diğer başkanlar seni örnek alsın nerde yiyen yiyene tüpcü beşiktaşı batırdı şimdi fedarasyon başkanı siz düşünün
  Cevapla
 • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  vay be adam dilediğince harcasın diye kredi kartı bile verilmiş. kartları geri almakla yetinilmesin hesabı sorulsun.
  Cevapla
 • ÖZBEY 3 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun sana Hido başkan. Senin gibi başkana can gurban...
  Cevapla
 • tesbit 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun,güzel ve uygulanması gereken bir karar.
  Cevapla
 • mehmet önal 3 yıl önce Şikayet Et
  kimse kusura bakmasın ben asgari ücret ile geçinemiyorken kimseye benim sırtımdan benim vergim peşkeş çekilemez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle