Çağlar Söyüncü'den Arsenal açıklaması

Almanya Bundesliga ekibi Freiburg'da forma giyen milli futbolcu Çağlar Söyüncü, Riva'da devam eden milli takım kampında özel açıklamalar yaptı. Genç futbolcu, "Arsenal'in benimle ilgilendiğini biliyorum ancak transferimle ilgili henüz kesinleşmiş bir durum yok" dedi.

Çağlar Söyüncü'den Arsenal açıklaması
Çağlar Söyüncü'den Arsenal açıklaması
GİRİŞ 25.05.2018 10:22 GÜNCELLEME 25.05.2018 10:22

Ay-yıldızlı forma altında oynamanın kendisine huzur verdiğini belirten 22 yaşındaki stoper, "Bayrağımızın, milli takımın değerinin farkında olan futbolcularız. Dünya Kupası'nda olmadığımız için üzgünüz ama önümüzde yepyeni bir oluşum, yeni bir başlangıç var. Bundan sonraki tüm şampiyonalara katılacağımızı düşünüyorum" dedi.

ÖNCELERİ ZORLANDIM

 

 

Almanya'ya transfer olduğu ilk dönemde zorlandığını itiraf eden Çağlar, "İlk 7 ay ailemi bile görmedim. Kendimi tamamen futbola verdim ve çok çalıştım. Altınordu'da aldığımız eğitim Almanya'daki disiplin ve çalışma sistemine yakındı. Bu, benim Avrupa futboluna uyumumu kolaylaştırdı. Almanya'da Türk arkadaşım yok. Bu durum benim daha iyi adapte olmamı sağladı ve Almancayı daha kolay öğrendim" diye konuştu.

ARSENAL'LE GÖRÜŞME KAMPIN ARDINDAN...

Transferiyle alakalı da önemli bilgiler veren genç oyuncu, "İngiltere'nin önemli kulüplerinden Arsenal'in benimle ilgilendiğini biliyorum ancak transferimle ilgili henüz kesinleşmiş bir durum yok. Milli takım kampından sonra kafam rahat bir şekilde görüşmeler gerçekleşecek. Şu anda Türkiye'ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Sağlığım, vücudum müsaade ettiği sürece ülkemi Avrupa'da temsil etmek istiyorum" diye konuştu.