Arda Turan'dan tepkilere tokat gibi yanıt!

Türkiye A Milli Takımı'nın kaptanı Arda Turan, 'Güçlü bir Türkiye için evet' kampanyasına katıldığı için kendisini eleştirenlere cevap verdi.

Arda Turan'dan tepkilere tokat gibi yanıt!
Arda Turan'dan tepkilere tokat gibi yanıt!
GİRİŞ 27.01.2017 05:27 GÜNCELLEME 27.01.2017 15:32
Bu Habere 122 Yorum Yapılmış

Instagram hesabından açıklama yapan Arda, inandığı doğruları her zaman söyleyeceğini vurgulayarak, "Ben bu ülkenin her bireyini; annem gibi, babam gibi, kardeşim gibi sevdim, sevmeye de devam edeceğim. Her eleştiriye tahammülüm var ama vatan sevgime, bayrağıma olan aşkıma yapılan hakarete tahammülüm yok" dedi.

"FİKRİNİN İFADE ETMEK DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞLARINDAN.."

Arda'nın açıklaması şöyle: "Saat biraz geç biliyorum ama tam da şu anda söylemek istediğim şeyler var. Geçenlerde yeni anayasa referandumu ile ilgili, kimseyi kırmadan, birey olma hakkımı kullanarak, hür irademle fikrimi belirttim.

Demokrasinin temel ve gerekli şartlarından biridir; fikrini ifade etmek. İşin teknik tarafı siyasi bir tartışmadır; ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak, sadece görüşümü belirttim. Bu konu üzerinden, Atatürk ve vatan sevgimi hedef alan ithamlara maruz kaldım. Öncelikle söylemek isterim ki benim bu ülkeye ve Atatürk'e olan sevgimi, mesnetsiz ithamlarla sorgulamak ve yargılamak, kimsenin haddi değildir.

"BENİ VATAN HAİNLİĞİYLE SUÇLAYANLARA HATIRLATMAK İSTERİM"

Ben Atatürk ilkelerini ve inandığım doğrularımı hayatımın her saniyesinde uygulamaya çalışan biriyim. Onun bize armağan ettiği bayramların, dünyanın her tarafında, onlarca coğrafyada, onlarca dilde kutlanmasına ve hatırlanmasına vesile olmuş biriyim aynı zamanda. Defalarca bayrağımızı, milyarların gözü önünde, Avrupa'nın ve dünyanın en büyük stadyumlarında sırtımda gururla taşıdım. Eleştiri hakkını kullanmak yerine bana hakaret eden, beni vatan hainliğiyle suçlayanlara, üstteki bilgileri hatırlatmak isterim.

"11 YAŞINDA BAYRAMPAŞA'DAN ÇIKTIM"

Ben 11 yaşında Bayrampaşa'dan çıktım. Ben hiçbir şeyi illa insanlar beni sevsin diye yapmadım. Ama ben hep çok sevdim; ülkemi, bayrağımı, takımımı, insanları, hayatı. Hayatım boyunca devletin herhangi bir kurumundan veya kişisinden ne tek bir şey istedim, ne de kendime menfaat sağladım. Benim vicdanım rahat, özgür ve hürdür. İnandığım doğruları her zaman söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Ben bu ülkenin her bireyini; annem gibi, babam gibi, kardeşim gibi sevdim, sevmeye de devam edeceğim.

Her eleştiriye tahammülüm var ama vatan sevgime, bayrağıma olan aşkıma yapılan hakarete tahammülüm yok. Bu hayat bana; benim gibi olmayanlarla, benim gibi düşünmeyenlerle birlikte barış içinde yaşamayı öğretti. Hepsinin başımın üzerinde yeri var. Bu ülke benim sevdam. Tekrar hatırlatmak istedim. Sevgiyle, saygıyla ve de mutlulukla…"

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
arda turan tepki yanıt
YAZDIR
YORUMLAR 122
 • Helal sana 3 yıl önce Şikayet Et
  Rahat ol arda emşn ol herkes senin gibi düşünüyor bu tipler için... bunlar en çok olsa olsa yüzde 23 kadar sesleri çıkar :))))
  Cevapla
 • Türk 3 yıl önce Şikayet Et
  Daha önce Win5 vardı, sonra xp sonra win7 win8 derken hepsi tarih oldu, şimdi win10 var. Bu adamlar bu işletim sistemlerini niçin güncelliyorlar acaba? İçlerinde hayır güncellemiyelim diyen dangalaklar varmıdır :))) Hayııır güncellemiyelim, ozon tabakası delinebilir, win5 elden gidiyooooor...
  Cevapla
 • Abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olmakla Hayırcı olmak arasındaki farkı bilmeyip ! Hayırda Hayır vardır çığlığı atan ...Vatana Millete hayrı olmayan ,İnsan haklarına saygısı olmayan ,kendisinden başkasının fikrini hor gören EZİK bir gurubun linç girişiminden başka bir şey değil.
  Cevapla
 • ibrahim 3 yıl önce Şikayet Et
  her insan önce vatanı ve hür düşüncesini ön plana alır. Tebrikler Arda
  Cevapla
 • acayipsiniz 3 yıl önce Şikayet Et
  ünlü diye duygu ve düşüncelerini söyleyemeyecekse yaşamasın , yorum yazan gençler hayırcı olduğunuz 1 km den belli boş boş konuşmayın adam açıklamasını gayet iyi yapmış arda kardeşim kararın doğru , bu arada bir yorum daha yapmak istiyorum. Bu anayasa referandumuna terör örgütleri hayır dediği için ben evet diyeceğim. Çünkü terörist değilim. Biraz aklınızı kullanın terör örgütü buna karşı ise bizim faydamızadır. Varsın bir kişi yönetsin tüm ülkeleri 1 kişi yönetiyor Türkiye de öyle olsun ne olacak :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle