19 Takımımız Avrupa'da boy gösterecek

Voleybolda 2012-2013 sezonunda 12 Türk takımı Avrupa kupalarında mücadele verecek.

  • GİRİŞ19.10.2012 10:29
  • GÜNCELLEME19.10.2012 10:29
19 Takımımız Avrupa'da boy gösterecek

Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi'nde iki Türk takımı yer alıyor. (E) Grubu'nda yer alan Fenerbahçe Grundig, Rusya'nın Dinamo, Polonya'nın PGE Skra ve Romanya'nın Tomis takımlarıyla karşılaşacak.

(F) Grubu'ndaki Arkas Spor ise Bulgar Marek Union, Belçikalı Noliko ve İspanyol CAI takımlarıyla gruptan çıkma mücadelesi verecek.

Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde 3 Türk ekibi yer alırken, (A) Grubu'ndaki Vakıfbank Türk Telekom İsviçre'den Volero, Rusya'dan Uralochka ve Fransa'dan RC Cannes takımlarıyla maç yapacak.

Galatasaray Daikin, (C) Grubu'nda Fransız ASPTT, Rus Dinamo Rompest ve İtalyan Unendo Yamamay ile karşılaşacak. (D) Grubu'nda yer alan Eczacıbaşı VitrA ise Azerbaycan'ın Azerrail, Almanya'nın Dresdner SC ve Polonya'nın Tauron MKS takımlarıyla mücadele edecek.

Erkekler CEV Cup 1. turunda Maliye Milli Piyango, Hollanda'nın Orion takımıyla, Halkbank ise Polonya'nın Delecta takımıyla eşleşti.

Kadınlar CEV Cup 1. turunda Fenerbahçe Ukrayna'nın Khimik, İBA Kimya TED Ankara Kolejliler de Belçika'nın Asterix takımına karşı tur atlama mücadelesi verecek.

Erkekler Çalenç Kupası'nda ilk turda Belarus'un Metallurg takımıyla eşleşen İstanbul Büyükşehir Belediye'nin yanı sıra 2. turda yer alan Galatasaray da Türkiye'yi temsil edecek.

Kadınlarda da İlbank, 1. turdan itibaren Çalenç Kupası'nda tur atlamak için mücadele verecek.

Erkekler Çalenç Kupası'nda 2. turda yer alan Galatasaray ile bayanlarda İlbank'ın maç tarihleri henüz netleşmezken, kupalardaki diğer Türk takımlarının ilk hafta maç programları şöyle:

-Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi-

24 Ekim Çarşamba

19.00 PGE Skra-Fenerbahçe Grundig

19.00 Arkas Spor-Marek Union

-Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi-

23 Ekim Salı

19.00 Vakıfbank Türk Telekom-Volero

24 Ekim Çarşamba

20.30 Tauron MKS-Eczacıbaşı VitrA

25 Ekim Perşembe

18.00 Galatasaray Daikin-ASPTT

-Erkekler CEV Cup-

24 Ekim Çarşamba

17.00 Maliye Milli Piyango-Orion

19.00 Delecta-Halkbank

-Kadınlar CEV Cup-

23 Ekim Salı

18.00 Khimik-Fenerbahçe

24 Ekim Çarşamba

14.30 İBA Kimya TED Ankara Kolejliler-Asterix

-Erkekler Çalenç Kupası-

20 Ekim Cumartesi

17.00 Metallurg-İstanbul Büyükşehir Belediye

KAYNAKAA

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Sonraki Haber